Skocz do zawartości

Pochwal się nad czym właśnie pracujesz! Wspólny mini-worklog


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

image.thumb.png.70fbb52b5daaf113e9464279c4b4d20a.png

W kontekście tego:

Wymarzyłem sobie moduł do wyznaczania FFT z sygnału analogowego i w końcu znalazł się czas na realizację.

Układ STM32G0, switche analogowe TS5A9411 do wyboru kanału, programowalny wzmacniacz PGA z SPI MCD6S22 - 2 kanały, 1-32x skokowe wzmocnienie rail-to-rail. Chcę mieć komunikację SPI żeby pobierać wyniki FFT i to co uda się zaimplementować. Układ G081 ma DAC. 2 kanały z zewnątrz + DAC jako sygnał wzorcowy, żeby dało się przeprowadzić selftest. ADC wbudowane 12bit SAR.

Układ G0 nie daje ogromnych możliwości ale pomyślałem że metodą iteracji mogę wyjść od czegoś prostego, a skończyć na czymś lepszym jak zajdzie potrzeba. Wybrałem G081 bo jest nowszy od serii F miał DAC i jest z 40 sztuk w TME. Na ewentualne drugie podejście wezmę coś z serii H lub U.

Dziś udało mi się zaprogramować układ, odpalić blink, ustawić rejestry PGA, uruchomić DAC z HALem. Kod i PCB będę na bieżąco aktualizował na Githubie:

https://github.com/Gieneq/FFTSlice

Jak zmieszcze się w budżecie to zamówię z castellated holes - na razie płytka po taniości.

Lutowanie ręczne SMDków 0402 tym co na zdjęciu + topnik. Polecam, ciekawe zajęcie.

image.thumb.png.b2e8c23fa292971b494ee8610fcac548.png

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.