Skocz do zawartości

Mój pierwszy robot


oktan

Pomocna odpowiedź

zależało mi strasznie na 4 na koniec

za pracę tego "kalibru" w gimnazjum zdecydowanie powinna być szóstka, porównując do tego co w gimnazjum na fizyce czy technice się robi. No i pod żadnym pozorem nie powinieneś oddawać robota za darmo

No i szóstak była na koniec, ale z techniki. A z fizyki była czwórka bo miałem oceny jakie miałem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

wsowa napisał/a:

Jak są zamocowane kółka do serw?

koło jest skręcone śrubą z orczykiem, a orczyki założone na serwa (dość ciasno wchodzą)

Czyli jedna śruba dociska koło do orczyka i wkręca się gwint w osi serwa, tak?

Koło się nie kręci względem orczyka tylko dzięki dociskowi do orczyka, tak? Nie ma tam żadnych klinów, wypustek ani innych łączeń?

Link do komentarza
Share on other sites

wsowa napisał/a:

Jak są zamocowane kółka do serw?

koło jest skręcone śrubą z orczykiem, a orczyki założone na serwa (dość ciasno wchodzą)

Czyli jedna śruba dociska koło do orczyka i wkręca się gwint w osi serwa, tak?

Koło się nie kręci względem orczyka tylko dzięki dociskowi do orczyka, tak? Nie ma tam żadnych klinów, wypustek ani innych łączeń?

Nie zupełnie. Śruba dociska orczyk do koła, ale nie wkręca się w gwint serwa tylko w nakrętkę wystającą z koła. Całość jest tylko założona (nie sklejona, nie skręcona itp) na serwo (na orczyku oraz na osi serwa jest wielowpust, który wchodzi na siebie).

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie, może ono bardziej wyjaśni sprawę.

Dodałem artykuł na temat przeróbki SERW

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

oktan, troszkę dałeś ciała oddając tego lf'a. Tylko jedno pytanie mi się nasuwa na myśl... uzasadniła czemu go chce czy oddałeś jak potólny piesek ?? szkoda troche ale cóż są rzeczy ważne i ważniejsze ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, jak by to delikatnie powiedzieć. Miałem trójkę na koniec i przez przypadek fizyczka zobaczyła robota i warunek był taki, że jak dostanie robota to postawi czwórkę a ponieważ zależało mi na tej ocenie no to oddałem. Zbuduję następnego 😃

Link do komentarza
Share on other sites

To jest łapówkarstwo.

Jakbyś z tym poszedł do dyrektora (i miał dowody, że tak powiedziała)

to miałaby przewalone.

Mimo iż z formalnego punktu widzenia to Ty dałeś łapówkę

to Ty jesteś pokrzywdzony.

A z drugiej strony chciałbym zobaczyć lekcje, na której ona pokazuje tego robota,
a jeszcze bardziej jakby się tam coś z czasem zepsuło jakby naprawiała...

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, jak by to delikatnie powiedzieć. Miałem trójkę na koniec i przez przypadek fizyczka zobaczyła robota i warunek był taki, że jak dostanie robota to postawi czwórkę a ponieważ zależało mi na tej ocenie no to oddałem. Zbuduję następnego 😃

Wypada skończyć tego ot, ale masakra jakaś...

Link do komentarza
Share on other sites

Jakoś mnie trochę dziwi to oburzenie, przecież przeważnie jak robi się jakiś projekt do szkoły to zostają on w ramach pomocy, które można używać na lekcjach lub na jakiś dniach otwartych itd, ja przynajmniej nie widzę tu nic dziwnego 😉

A autor przynajmniej będzie miał motywacje do budowania kolejnych jeszcze lepszych robocików.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja widzę, manipulacja to się nazywa i jest to łapówkarstwo. Jeżeli twoja nauczycielka chciałaby tego robota, to powinna cię zapytać o koszt, kupić ci części i poprosić o zbudowanie drugiego dla niej. Wydaje mi się, że w ocenie liczy się wartość merytoryczna, a nie finansowa, więc powinieneś dostać wyższą ocenę za samą umiejętność zbudowania robota. Rok szkolny jeszcze się nie skończył, ja bym na twoim miejscu zaproponował jej takie rozwiązanie, nawet dość stanowczo, kończysz z nią współpracę więc nic nie tracisz.

Pani od fizyki

lepiej pasuje "pani od fizyki"

Trzeba będzie chyba założyć nowy temat i przenieść tam nasze wszystkie wciepy na gimnazjum 😃 Ale mnie naprawdę ci nauczyciele doprowadzają do rozpaczy.

Link do komentarza
Share on other sites

oktan, kumam już. czyli jakby pociągnąć za koło to by się dało je ściągnąć razem z orczykiem z serwa, tak?

Wybacz, że tak wałkuję ten temat, ale szukam sposobu na zamontowanie koła zębatego pasowego na serwo klasy gigant z metalowymi trybami, tak żeby przenosiło 2.5 Nm momentu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.