Skocz do zawartości

Mój pierwszy robot


oktan

Pomocna odpowiedź

"koło pasowe zębate" albo "koło pasowe pod pas zębaty" albo "timing pulley" po angielsku. Nie sądziłem, że zamiana kolejności dwóch przymiotników sprawi, że określenie stanie się niezrozumiałe.

oktan, dzięki za odpowiedź. Pomyślę jeszcze nad tym łączeniem

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie przesadzajcie już. Był zrobiony specjalnie dla szkoły i dlatego tam został. Żadnego łapówkarstwa tu nie widzę.

Witaj.

Twój robot żyje. Teraz dostał go do naprawienia uczeń tego gimnazjum u tej samej pani od fizyki. Trzeba mu wymienić zębatkę w lewym serwie. Ktoś chyba musiał próbować kręcić kółkami i zerwał zęby. Zamówiłem już zestaw naprawczy. Teraz będą kolejne szkolne pokazy i pani chce aby działał. Nie wiem tylko czy jest jakaś plansza testowa w szkole.

Odnośnie stwierdzeń o łapówki to osobiście twierdzę, że to nie ten powód. Raczej chodzi o to aby pracownia, która ma osprzęt z XVI wieku przeszła na osprzęt z XIX wieku. Bo o sprzęcie z XX wieku można jedynie marzyć. Także nauczycielka raczej szuka sposobów aby mieć jakieś nowsze eksponaty. Przy czym nie jest tak tragicznie bo bywa, że wysupłuje swoje drobne aby uczeń mógł coś wykonać. Zatem w pewnym sensie nawet pomaga. No ale ocena nie do mnie należy.

Link do komentarza
Share on other sites

Robocik znów trafił na warsztat. Tym razem do wymiany jest pojemnik na baterie, oraz "gumy z felami". Przednie kółko trzeba zmienić na teflonową kulkę. Reszta ok.

Niestety mocowania felg nie sa już na śruby i nakrętki tylko klejone.

W planie jest dopisanie biblioteki, która pod Arduino IDE pozwoli na uproszczone pisanie programów sterujących pracą robota.

Dzisiaj robocik dotarł na warsztat w troszkę opłakanym stanie.

Link do komentarza
Share on other sites

arkady_pl, powodzenia w dalszej rozbudowie robota. Takie napędy mogą faktycznie sprawiać trochę problemów. Nie myślałeś, aby rozejrzeć się za czymś lepszym?

Link do komentarza
Share on other sites

Na takim robocie wbrew pozorom można dużo pokazać. Np. zrobić doświadczenie z przyspieszeniem, pokazac dzieciom robota i spróbowac razem policzyć jak będzie się zachowywał w określonych sytuacjach. Taka lekcja fizyki na pewno będzie ciekawsza niż sama teoria.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.