Skocz do zawartości

[Mechanika] Serwa modelarskie w robotyce amatorskiej - Kompendium


Nawyk

Pomocna odpowiedź

HEj, mam pewien problem odnośnie przeróbki mikroserwa HXT900, mianowicie jak mam sie dobrać do tych 'skrzydełek' jak mam je zabudowane? czy są na to jakieś szybkie domowe metody? dodam ze dopiero zaczynam (zamierzam budować światłoluba ) i nie mam żadnego specjalistycznego sprzętu, liczę na waszą pomoc.

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

II. METODY PRZERABIANIA SERW MODELARSKICH

1. Zdejmowanie blokady i obsługa jako zwykły silnik DC z przekładnią

Przeczytałeś? Ten artykuł właśnie ma za zadanie Ci to wytłumaczyć...

Link do komentarza
Share on other sites

czytałem, nie raz. Tylko jeśli chodzi o zdjęcie 6 do serwa HXT900 to dostęp do 'skrzydełek' mam zabudowany obudową.. i chodzi mi tylko o to jak ją usunąć zeby sie do nich dostać, próbowałem pilnikiem ale to potrwa wiecznie..

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

Mam problem z mikroserwem redox s90 - chciałem go spróbować przerobić według tego tutoriala, jednak natrafiłem na problem tej natury, że na tych zębatkach nie jestem w stanie dostrzec żadnej blokady(w czerwonym kwadracie wydawało mi się że to blokada), a potem widzę w środku potencjometr i nie wiem jak się za niego zabrać, zaznaczyłem też chyba skrzydełka, to je mam odciąć?(Wybaczcie za jakość zdjęcia).

Wpadł mi jeszcze pomysł żeby wyrzucić potencjometr, ale chciałbym się mimo wszystko dopytać was.

IMGP0051.thumb.JPG.8a11bf376148c5fddff0677e725c9c2f.JPG

IMGP0050.thumb.JPG.ca4b32fde571f791ea4e6444842454a7.JPG

IMGP0048.thumb.JPG.7a84aca1bc4eda77dc6175042526ab30.JPG

IMGP0047.thumb.JPG.f1b67a74dda46ec09c25a66114591a35.JPG

IMGP0046.thumb.JPG.8a00f5b3cd4a4ed40fb46974da6eb8f5.JPG

IMGP0044.thumb.JPG.62fbe7538ce93c74f7b951181c5ad73c.JPG

IMGP0040.thumb.JPG.97174eedf856c46aa1642499c27cecdf.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy bez potencjometru możesz obracać wałem o 360° czy obrót jest ograniczony? Być może potencjometr ogranicza. Zaś jak wyciągniesz potencjometr to nie będziesz mógł tym sterować jak serwem tylko jak zwykłym silnikiem DC z przekładnią. Mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę.

Po za tym na tych zdjęciach nic nie widać.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli dobrze pamiętam, to one mają taki nit/bolec na powierzchni jednej z zębatek. Trzeba go wyciąć np. Dremelem i spiłować na płasko pilnikiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim

Mam pytania odnośnie sygnału sterowania.

Jeśli serwo jest zasilane osobnym źródłem zasilania ( np 6V ) to czy sygnał sterowania musi działać na napięcie 0-5 V czy może na niższym ( np 0-3,3 V). Ogólnie chodzi mi o to , że chce z maksymalnym momentem sterować serwo za pomocą STM32.

Z góry dziękuje za odpowiedź 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Moment mechaniczny serwa nie ma nic wspólnego z poziomem sygnału sterującego. Zależy głównie od wysokości napięcia zasilającego i w niewielkim stopniu od odległości między położeniem aktualnym a zadanym.

Sygnał sterujący powinien być 5V, ale większość serw równie dobrze rozpoznaje impulsy 3.3V.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.