Skocz do zawartości

Komputer do kompilacji arduino ide


SOYER

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
14 godzin temu, SOYER napisał:

Cześć. Pytanie jak w tytule. Muszę zmienić kompa. Z używanego na używany mniej.

Czy jakieś parametry powodują, że będzie mi szybciej kompilował szkic?

Teraz mam to:image.thumb.png.7146473de4523dd862ed9ca2cb90e8ff.png

Ilość pamięci RAM oraz procesor, SSD przyspieszy działanie systemu i wszystkich aplikacji - tu masz jakiś zabytek, cokolwiek co jest młodsze niż 5lat i ma więcej niż 8GB RAMu Ci zrobi kosmiczną różnicę. Ja przesiadałem się z Intel Core i5-4200M i 16 GB RAM na i5-8250U i 12GB RAM i czas kompilacji GG z Supli z 20 min na 3-5, w zależności co jeszcze robię 

Edytowano przez rade
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

33 minuty temu, SOYER napisał:

Dell E6540

i7, 16RAM, ssd

?

Ale które i7 ? Sądząc po modelu laptopa chcesz wymienić jeden zabytek na drugi xD 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, rade napisał:

Ale które i7 ? Sądząc po modelu laptopa chcesz wymienić jeden zabytek na drugi xD 

Jaka generacja minimum i7?

Nie znam się na tym.

Link do komentarza
Share on other sites

i7 3520M trzeciej generacji, 16GB RAM dysk SSD Na czasy kiedy go kupowałem to był mocarz, mi wystarcza ale jakbym miał kupować teraz to na pewno coś nowszego. Właściwie to fusion360 potrafi go przytkać a tak to nie mam z nim problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, _LM_ napisał:

Właściwie to fusion360 potrafi go przytkać a tak to nie mam z nim problemów.

F360 to i moją stację roboczą potrafi przytkać xD (R9 3900X, 64GB DDR4 3600MHz, 2x 1TB SSD NVMe). To po prostu słabo zoptymalizowany soft 😉

Link do komentarza
Share on other sites

@H1M4W4R1 szczęśliwie nie robię aż tak zaawansowanych projektów, od pewnego czasu chodzi mi po głowie poskładanie jakiejś stodoły pod biurko bo oczka już nie te i przydałby się większy monitor. Zobaczymy jak mi bilans wyjdzie na koniec tego roku to może się szarpnę. 

Link do komentarza
Share on other sites

41 minut temu, SOYER napisał:

Jaka generacja minimum i7?

Nie znam się na tym.

Jaki masz budżet? Chcesz laptopa czy desktop? Bo przy takim dinozaurze jak masz to bym brał nowego i wtedy nie potrzeba i7

Link do komentarza
Share on other sites

Laptop, najlepiej 17”, oczy nie te już, budżet jak najniższy. Ten komp ma być tylko do przeglądania neta i arduino ide. Nie siedzę nad tym cały czas, ale w starym lapku muszę wymienić baterię, klawiaturę, szkoda cisnąć kasę w starego złoma.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym jeszcze w tym starym laptopie spróbował linuxa. Z doświadczenia wiem, że Linux daje drugie życie komputerom. Spróbować nie zawadzi. Możesz zacząć od odpalenia z USB jakiejś dystrybucji LIVE i sam wtedy zobaczysz, a Arduino IDE też jest dostępne dla pingwina.

Link do komentarza
Share on other sites

38 minut temu, SOYER napisał:

Laptop, najlepiej 17”, oczy nie te już, budżet jak najniższy. Ten komp ma być tylko do przeglądania neta i arduino ide. Nie siedzę nad tym cały czas, ale w starym lapku muszę wymienić baterię, klawiaturę, szkoda cisnąć kasę w starego złoma.

Przy najniższym budżecie to tak jak pisałem, celuj w procesory 8 generacji i5-8xxx i najlepiej ponad 8GB ramu, nie polecę nic konkretnego bo to jest loteria, nigdy bym sobie nie kupił kilkuletniej używki 😛

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.