Skocz do zawartości

Komputer do kompilacji arduino ide


SOYER

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Nie mam Windowsa, ale może wystarczy Udostępnianie plików przez sieć w systemie Windows?

Do tego coś z Sambą w nazwie w linuksowym managerze plików.

image.thumb.png.fbfca192716349a20a99f3b231ef0aee.png

Google powiedziało, że VB ma jakieś dedykowane narzędzia do tego celu Share Folder Between Host and Guest System in VirtualBox

Najłatwiej, skompresuj folder ze szkicami (tylko bez subfolderu libraries - dużo zajmuje) i wyślij na ulubiony dysk sieciowy.

Dekompresji pod Linuksem możesz oczywiście dokonać z poziomu domyślnego managera plików, nie musisz szukać komend terminalowych.

VirtualBox chyba wymagał doinstalowania czegoś lub właściwej wersji z obsługą USB.

Edytowano przez rziomber
Link do komentarza
Share on other sites

35 minut temu, ethanak napisał:

@SOYER Jeśli to XUbuntu, to standardowo jest ctrl-alt-t dla otwarcia terminala.

MC zainstalowany?

I jak pisał @rziomber - VB ma swoje mechanizmy dla wspólnych folderów.

upgrade zrobiony, mc zainstalowane

nadal mam problem z widocznością portu usb w IDE, w VB port i urządzenie widać, jest dodane, a w IDE nie ma. Użytkownik soyer jest w grupie dialout.

Co do udostępniania, to udostępniłem folder jak napisano ale nie widzę go w folderach ubuntu, chyba, że jeszcze trzeba go jakoś skopiować... ale nie wim jak

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Dużo już tu napisano być może ktoś wspominał. Instalujesz sobie na Linuxie OpenSSH server. Kartę sieciową wirtualnej maszyny ustawiasz w tryb mostkowany by nie męczyć się z NAT, a pod Windowsem instalujesz WinSCP (fajny programik). Na wirtualnym Linuxie tworzysz folder o uprawnieniach do zapisu i odczytu. Pliki przesyłasz do tego folderu za pomocą WinSCP, a w Linuxie standardowo. U mnie to działa

Edytowano przez Belferek
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.