Skocz do zawartości

Komputer do kompilacji arduino ide


SOYER

Pomocna odpowiedź

Widzisz, a ja co 10 lat kupuję używkę i też działa😉😁, a liczba instalacji wszystkiego od nowa taka jak u Ciebie:)

Link do komentarza
Share on other sites

Też uważam że te sprzęty są warte wydania pieniędzy, często można kupić topowe niegdyś komputery za rozsądne pieniądze. Ja szukałbym poliesingowego niektórzy sprzedawcy dają nawet gwarancję na nie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

36 minut temu, SOYER napisał:

Nie, bo stacjonarnego nie wezmę na montaż.

Na uczelni mieliśmy takiego co jeszcze monitor dał radę zabrać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

W promocjach na Aliexpress (trzy rzeczy za ~2USD w żółtej ramce na stronie głównej) a.thumb.png.5b107cb58f546436c4365532e5ed1fab.png można czasem znaleźć 8GB kości RAM DDR3 (zarówno do laptopów, jak i stacjonarek) za mniej, niż 25zł.

Mam od paru mc podobne z tego samego źródła i działają stabilnie, choć oczywiście rezultat zakupów z Chin to loteria.

a.thumb.png.b80bd2d7244921dfb093c9ef634121e9.pnga.thumb.png.5cccc95fbbd72d367bb95f9620132f68.pnga.thumb.png.ae8bbae65891f7007c1724fef95f83c6.png

Są też 4GB (pamiętajmy, że dopiero Core iX od drugiej generacji obsługuje 8GB RAM w jednej kości), urządzenia z Core 2 Duo czy Core 1-wszej generacji współpracują tylko 4GB kośćmi.

a.thumb.png.59be8c10af26c78a73bba237d629fdf4.pnga.thumb.png.3764fc959ee781faab8ee18ea418a611.png

Edytowano przez rziomber
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Będzie chyba jakiś poleasingowy dell.

Jednak... kto doradzi jaki ten procek ma być, bo mówią, ze i7 może być wolniejszy od i5, taki przykład. Podobno dużo zależy od wersji procka. Serio się na tym nie znam. Doradźcie coś. Więcej jak 2 koła wolałbym nie dawać na kompa do pisania szkiców. Najlepiej mniej. Mały ssd, po co duży, co najmniej 16gb ram, tak? Co jeszcze? Jaki procek? Jaka wersja procka?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Ja ostatnio kupowałem laptopa do szkiców, filmów, neta etc...mam Dell latitude e7240, procek i5-4300U, 16gb ram, 256 GB SSD, bateria trzyma z 5 godzin ogladania, ogólnie śmiga elegancko, dałem 3 stówki na olx...więc jak do szkiców to myślę że za dwa koła to trochę przesada, ale też sie nie znam więc sie nie sugeruj moim zdaniem😉

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to, że teraz większość co kompiluję to jest na esp32 z obsługą supli. Ma co robić.

Kompilacja jak pisałem 15-20 min. Jest to mega strata czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER z tymi procesorami to najbardziej się liczy generacja, a i5, i7, i9 to tylko takie podwersje. Jak chcesz coś porządnego to raczej nie patrz na procki >10 generacji.

Dla osób które się na tym nie znają, jest taki certyfikat intel evo że jak komputer ma taką naklejkę to znaczy że jest wydajny.

Link do komentarza
Share on other sites

20 minut temu, AntekBezak napisał:

Jak chcesz coś porządnego to raczej nie patrz na procki >10 generacji.

Tak z ciekawości zapytam - co jest złego w procesorach >10 generacji?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
45 minut temu, AntekBezak napisał:

@SOYER z tymi procesorami to najbardziej się liczy generacja, a i5, i7, i9 to tylko takie podwersje. Jak chcesz coś porządnego to raczej nie patrz na procki >10 generacji.

Dla osób które się na tym nie znają, jest taki certyfikat intel evo że jak komputer ma taką naklejkę to znaczy że jest wydajny.

Nie chcę nic porządnego, chcę kompa do kompilacji, dlatego pytałem w tym wątku jakie taki komp powinien mieć parametry. Wychodzi ma to, że im szybszy i nowszy tym lepiej, tyle to sam wiedziałem;). 

Jedynie Ty piszesz, żeby nie brać najnowszych generacji, czyli powyżej 10.  I tak nie chciałem takiego, ale możesz uzasadnić?

Jak ma naklejkę to jest wydajny i nadaje się do wszystkiego, tak?

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.