Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie części elektroniczne?


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Temat wydzieliłem dla większej przejrzystości:

https://www.forbot.pl/forum/topics60/beam-pierwszy-robot-swiatlolub-krab-vt3942.htm#36000

flamasterka, najlepiej jak kupisz te rezystory w takich blistrach (tekturka z dwóch stron), to sprawdź miernikiem jednego z zestawu i wrzuć zestaw do opisanej szufladki (np. z pudełek od zapałek), ew. zapisz sobie na tej tekturce. Masz 100% pewności i nie tracisz czasu na rozterki czy patrzysz na pasek w kolorze czerwieni żelazowej, czy może hebanu herbacianego i jak się to ma do wzornika rezystancji 😋 .

Ja też lubię siedzieć po nocach, bo dopiero wtedy jest u mnie w wawie tak naprawdę cicho 🙂 W dzień za oknem hałas jak w fabryce..

Link do komentarza
Share on other sites

Witaj Nawyku nocną porą🙂 Rezystory zakupione w blistrach od razu opisywałam w dokładnie taki sposób o jakim wspominasz:)) Widzę, że nic nowego nie wymyśliłam:)

Ale trzymam je uwaga: w pojemniczkach z apteki do badań laboratoryjnych:)))))) (Mam też fazę mikroskopową) Kondensatory, rezystory, tranzystory, diody...🙂 Wszystko w tych pojemniczkach o przeznaczeniu niewesołym:)))) Ale są super - zamykane, przeźroczyste.

Dziś wielki dzień🙂 Nareszcie programuję aż furczy. (czyt. przepisuję kody i się jaram, że układ działa 😉 )

Niespokojnej, cichej nocy:)

Link do komentarza
Share on other sites

A tam OT od razu. Jeżeli chodzi o mnie gdzie trzymam części to niestety nie mogę się popisać szczególnie. Część w przezroczystych zamykanych pudełkach, część w pudełkach kaset razem z zestawami startowymi AVT (tak, zestaw startowy rezystorów i kondensatorów AVT, jeden z największych błędów mojego życia elektroniczno-robotycznego). Rezystory i kondensatory SMD trzymam z całą stertą innych przewodów i części w woreczkach w kartonie który dostałem przy jednych większych zakupach w elektronicznym w Katowicach.

Ogólnie chyba jedyną rzeczą którą mam uporządkowaną z części i narzędzi to są układy scalone i tranzystory. Wszystkie w woreczkach strunowych, osobno, opisane markerem. No i bardzo pilnuję mojej kochanej pincety do SMD, zabuliłem za nią okrutnie ale jest wspaniała.

Ale robot już jako tako ukończony, trzeba się wziąć za sprzątanie 😋 Bo filmik musiałem kręcić w pokoju siostry, w moim by się nie dało.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja trzymam w woreczka z TME są dobrze opisane i nie ma problemu ze znalezieniem części, a woreczki trzymam w kartonach z TME.

Próbowałem kiedyś uporządkować elementy w szufladkach i organizerach ale przy moim bałaganiarstwie skończyło się to porażką 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja trzymam w woreczka z TME są dobrze opisane i nie ma problemu ze znalezieniem części, a woreczki trzymam w kartonach z TME.

Próbowałem kiedyś uporządkować elementy w szufladkach i organizerach ale przy moim bałaganiarstwie skończyło się to porażką 🙂

W Twoim przypadku chyba musiałbyś mieć tysiąc tych szufladek 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja na razie te większe elementy trzymam w pudłach (transformatory itp.). A te mniejsze też w podobnych dwudziestu szufladkach. I się teraz zastanawiam czy nie dokupić tych szufladek więcej, czy zrobić takie z pudełek po zapałkach...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem 4 takie moduły (łącznie 64 szufladki):

http://szufladki.com/mini.html

Też mam takie 3 od śrubek (kupione ze 20 lat temu w jakimś wysyłkowym) - śrubki przerzucone do jednej i dwie wolne - czyli 32 szufladeczki (każda jeszcze dzielona na pół) na elektronikę. Z przodu nalepki z wartościami wedle uznania. Przeźroczyste, więc widać co w środku leży.

Schludnie, wygodnie i wszystko pod ręką 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.