Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie części elektroniczne?

Pomocna odpowiedź

Temat wydzieliłem dla większej przejrzystości:

https://www.forbot.pl/forum/topics60/beam-pierwszy-robot-swiatlolub-krab-vt3942.htm#36000

flamasterka, najlepiej jak kupisz te rezystory w takich blistrach (tekturka z dwóch stron), to sprawdź miernikiem jednego z zestawu i wrzuć zestaw do opisanej szufladki (np. z pudełek od zapałek), ew. zapisz sobie na tej tekturce. Masz 100% pewności i nie tracisz czasu na rozterki czy patrzysz na pasek w kolorze czerwieni żelazowej, czy może hebanu herbacianego i jak się to ma do wzornika rezystancji 😋 .

Ja też lubię siedzieć po nocach, bo dopiero wtedy jest u mnie w wawie tak naprawdę cicho 🙂 W dzień za oknem hałas jak w fabryce..

Witaj Nawyku nocną porą🙂 Rezystory zakupione w blistrach od razu opisywałam w dokładnie taki sposób o jakim wspominasz:)) Widzę, że nic nowego nie wymyśliłam:)

Ale trzymam je uwaga: w pojemniczkach z apteki do badań laboratoryjnych:)))))) (Mam też fazę mikroskopową) Kondensatory, rezystory, tranzystory, diody...🙂 Wszystko w tych pojemniczkach o przeznaczeniu niewesołym:)))) Ale są super - zamykane, przeźroczyste.

Dziś wielki dzień🙂 Nareszcie programuję aż furczy. (czyt. przepisuję kody i się jaram, że układ działa 😉 )

Niespokojnej, cichej nocy:)

A tam OT od razu. Jeżeli chodzi o mnie gdzie trzymam części to niestety nie mogę się popisać szczególnie. Część w przezroczystych zamykanych pudełkach, część w pudełkach kaset razem z zestawami startowymi AVT (tak, zestaw startowy rezystorów i kondensatorów AVT, jeden z największych błędów mojego życia elektroniczno-robotycznego). Rezystory i kondensatory SMD trzymam z całą stertą innych przewodów i części w woreczkach w kartonie który dostałem przy jednych większych zakupach w elektronicznym w Katowicach.

Ogólnie chyba jedyną rzeczą którą mam uporządkowaną z części i narzędzi to są układy scalone i tranzystory. Wszystkie w woreczkach strunowych, osobno, opisane markerem. No i bardzo pilnuję mojej kochanej pincety do SMD, zabuliłem za nią okrutnie ale jest wspaniała.

Ale robot już jako tako ukończony, trzeba się wziąć za sprzątanie 😋 Bo filmik musiałem kręcić w pokoju siostry, w moim by się nie dało.

Ja trzymam w woreczka z TME są dobrze opisane i nie ma problemu ze znalezieniem części, a woreczki trzymam w kartonach z TME.

Próbowałem kiedyś uporządkować elementy w szufladkach i organizerach ale przy moim bałaganiarstwie skończyło się to porażką 🙂

no ja też zaopatrzyłem się w takie szufladki i jestem zadowolony, choć byłem zbyt leniwy by je opisać i czasem znalezienie odpowiedniego rezystora trochę zajmuje ;]

Ja trzymam w woreczka z TME są dobrze opisane i nie ma problemu ze znalezieniem części, a woreczki trzymam w kartonach z TME.

Próbowałem kiedyś uporządkować elementy w szufladkach i organizerach ale przy moim bałaganiarstwie skończyło się to porażką 🙂

W Twoim przypadku chyba musiałbyś mieć tysiąc tych szufladek 🙂

Ja na razie te większe elementy trzymam w pudłach (transformatory itp.). A te mniejsze też w podobnych dwudziestu szufladkach. I się teraz zastanawiam czy nie dokupić tych szufladek więcej, czy zrobić takie z pudełek po zapałkach...

Ja kupiłem 4 takie moduły (łącznie 64 szufladki):

http://szufladki.com/mini.html

Też mam takie 3 od śrubek (kupione ze 20 lat temu w jakimś wysyłkowym) - śrubki przerzucone do jednej i dwie wolne - czyli 32 szufladeczki (każda jeszcze dzielona na pół) na elektronikę. Z przodu nalepki z wartościami wedle uznania. Przeźroczyste, więc widać co w środku leży.

Schludnie, wygodnie i wszystko pod ręką 🙂

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay