Skocz do zawartości

Zawody robotów T-BOT 2011


Treker

Pomocna odpowiedź

Miło by było też, jeśli minisumo miałoby być rozgrywane na stołach, by tam takowe barierki też się znalazły - spora część robotów teraz osiąga prędkości około 1m/s, a jak wiadomo, takiego robocika już ciężko złapać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dlatego minisumo rozgrywamy na podłodze jak rok temu. Od ringów będzie sporo miejsca dla samych zawodników, a dla publiczności będzie ustawiona barierka aby nie mogli przypadkiem przeszkodzić w walce. Na stronie zawodów opublikowałem właśnie trasy dla linefollowerów jakby ktoś chciał się zapoznać.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak patrzę na trasy LF i zastanawiam się jaka odległość jest pomiędzy liniami w tej pierwszej finałowej pętelce? Na oko to wygląda na max 5 cm... ciut mało 😉? Stąd pytanie do organizatorów czy moje obawy są prawdziwe?

Ewentualnie osoby, które były w zeszłym roku niech się wypowiedzą jak wyglądała trasa. Jak w ogóle roboty radziły sobie z jej przejechaniem. Przyznam, że odrobinę się wystraszyłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Minimalna odległość wynosiła bodajże 13 cm. Jednakże trasa finałowa (a zwłaszcza ta pętla na końcu) okazała się mordercza dla kilku robotów (zwłaszcza przegubowców) i chyba było tak, że na podium były 3 roboty, które przejechały trasę, a trzem (np. 'Wonszowi" 😉 się nie udało.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam filmik z przejazdów finałowych robotów Piotrka (jego bot wygrał), mam je od kogoś z forum, więc jeśli ktoś nie wrzuci to ja wieczorkiem wrzucę na yt.

Filmik jest już na YT ➡️

Link do komentarza
Share on other sites

Trasy jednak są bardzo kręte i z tego co widziałem na filmikach to większe roboty sobie nie radziły. Ja startowałem w eliminacjach, ale mój robot nie miał szybkości Wonsza i dość ciasno rozmieszczone czujniki więc poradził sobie z trasa eliminacyjną bez większych problemów, pomimo mizernego programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Kurcze ta trasa finałowa jest trochę przesadzona... mi osobiście chyba odpowiada, jeśli ten robot który jest na filmiku rzeczywiście wygrał to tym bardziej. Ale rywalizacja będzie kiepska... bo co to za zabawa, jeśli na podium staje robot który przejedzie trasę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

bo co to za zabawa, jeśli na podium staje robot który przejedzie trasę 😉

Najśmieszniejsze jest to, że trasa jest podatna na tzw. farciarzy 🙂, wejdzie w zakręt, wyodbija się jakoś trzymając obrys i wygra. Tak czy siak zanosi się ciekawie 🙂

BTW, udostępniacie trasę testową?

Link do komentarza
Share on other sites

Harmonogram jeszcze nie jest oficjalny, ale planujemy finały na 16:00 a całe zawody zakończyć o 18:00. Trasa testowa jak i dohya będą dostępne przez całą imprezę w strefie serwisowej. Najmniejszy promień łuku na trasie jak i odstęp między liniami to 10 cm, a średnica tego "kółka" w pętli to 20 cm.

Link do komentarza
Share on other sites

Bym zapomniał: Trasy do LF macie z zeszłego roku, ale mam nadzieje, że ringi do minisumo zrobiliście nowe, bo w zeszłym roku mieliście nie standardowe, co było (przynajmniej dla mnie) bardzo uciążliwe.

Standardowe dohyo ma 2,5cm wysokości i szerokość białej linii 2,5cm, a wy mieliście po 2cm.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.