Skocz do zawartości

Stabilizator 6V, 1.5A


Luuke

Pomocna odpowiedź

Witam

Od dwóch dni poszukuję odpowiedniego stabilizatora do obniżenia napięcia potrzebnego do silników Pololu 30:1 HP (1 silniczek - 1 stabilizator). Robot, którego obecnie staram się zaprojektować będzie zasilany z pakietu LiPol ( http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2042 ). Zanim zacznę projektować część odpowiedzialną za zasilanie robota chciałbym Was zapytać czy LM317 będzie dobrym do tego celu układem? Jako że zależy mi też na montażu SMD, mam na oku LM317 w obudowie D2PAK (TO-263). Proszę Was o ewentualne uwagi czy też podanie symbolu jakiegoś inne stabilizatora. Z góry dzięki!

Pzdr.

Link do komentarza
Share on other sites

A po co ci ten stabilizator? Stracisz mnóstwo mocy na nim i zbudujesz dwie spore grzałki sobie.

Silniki te będą działać z 8V, chociaż ich żywotność nie będzie zbyt długa. Alternatywnie możesz zastosować dwa silniki 30:1 nie HP - mniejsza moc, ale dużo lepsza żywotność.

Link do komentarza
Share on other sites

A jeśli silniki nie będą potrzebować aż tyle prądu? Wg danych na stronie Pololu te silniki biorą 1,6A w momencie zablokowania czego podczas jazdy w FTL nie będzie oczywiście.

(...) Alternatywnie możesz zastosować dwa silniki 30:1 nie HP - mniejsza moc, ale dużo lepsza żywotność.

Mam już kupione 2 sztuki HP 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Luuke nie lepiej zastosować przetwornicę? Poza tym to LM317 bez radiatora spali ci się migiem przy takich prądach. Przemyśl sobie to dokładnie 😉

No dobrze piotreks-89, a mógłbyś zaproponować jakiś model przetwornicy?

Link do komentarza
Share on other sites

Luuke niestety nigdy przetwornic nie stosowałem i nie wiem jaka będzie odpowiednia. Jak chcesz uzyskać dobrą zerowym kosztem to poszukaj na stronie firmy COILCRAFT i spróbuj zamówić sample (jeszcze w 2008 wysyłali). Zajmują się oni produkcją elementów indukcyjnych. Powodzenia 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Lepiej chyba zastosować mostek z pomiarem prądu np. L298 lub L6203 (Mosfetowy),i regulować sobie prąd dostarczany do silnika PWMem, niż bawić się w stabilizatory, przetwornice, w których i tak elementem newralgicznym stanie się radiator, ostatecznie cewka. Jeżeli chodzi o gabaryty oczywiście.

PS. Akumulatorek fajny ale za 38zł można mieć 1200-1500mAh, ale oczywiście przy nieco większych gabarytach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.