Skocz do zawartości

[Kurs] Cadsoft Eagle - część 2 (PCB)


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Przy zwykłej metalizacji nic nie powiększałem, bo standardowe biblioteki mają już dość duże otwory i wszystko zawsze było ok.

Swoją drogą, co ciekawego budujesz że potrzebujesz aż złocenia?

Link do komentarza
Share on other sites

mam taki problem, schemat został stworzony, potem zacząłem rysować ścieżki na PCB i okazało się, że zapomniałem o jednym połączeniu na pierwszym schemacie. Czy istnieje taka opcja (aktualizacja) schematu aby to połączenie zapomniane było widoczne na schemacie PCB ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O ile nie straciłeś synchronizacji pomiędzy schematem a płytką to zmiana czegoś na schemacie (elementu, ściezki, zmiana wartości/nazwy elementu) automatycznie przełoży się na płytkę.

Jedno na co możesz uważać (tak przynajmniej jest w starym eagle) to skasowanie połączenia na schemacie spowoduje tylko skasowanie kawałka ściezki (tego najbliżej pada/nóżki) na PCB. Dlatego ja preferuję najpierw skasować ścieżkę całą na pcb, a dopiero potem na schemacie.

Link do komentarza
Share on other sites

witam,
kończę właśnie swoje pierwsze PCB i mam problem z rozlaniem masy.

Tworze polygon obejmujący całą płytkę, zmieniam jego nazwę na GND (opcja izolate na 0.254) i zamiast zapytania po połączenie wywala mi błąd informujący o istnieniu już czegoś o tej samej nazwie.

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jakiż to element żebym mógł zmienić jego nazwę?

Dodam że świadomie nazwałem tak inny polygon, który został wcześniej usunięty..

Link do komentarza
Share on other sites

Witam! Mam pytanie do 7 rysunku gdzie jest wyeksportowana grafika. Jak uzyskać by w padach były widoczne otwory do wiercenia. Bardzo to później ułatwia samo wiercenie.

[ Dodano: 14-03-2014, 18:33 ]

Mam rozwiązanie, sam je znalazłem. Trzeba przed wyeksportowaniem mieć włączoną też warstwę TOP, dopiero wtedy będą widoczne otwory w padach. Tak więc nie ma tematu. Możecie to usunąć, chyba, że ktoś miał ten sam problem, lub się z nim kiedyś zetknie to tu znajdzie jego rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Koledzy mam problem. Mianowicie na PCB zostały mi do narysowania ścieżki masy. Chciałem rozlać masę na całej płytce i z tym nie miałem problemu, jest nazwana "GND" i wszystko ok. Jednak mimo to muszę ze sobą rysować ścieżki "GND" i nie mają one wpływu na rozlaną masę. Nazwy obu są dokładnie takie same a jednak nie działa. Proszę o pomoc, żeby szybko skończyć PCB.

Link do komentarza
Share on other sites

Przerobiłem 1 i 2 część programu CADSOFT Eagle jednakże końcowy efekt trochę się różni. I nie chodzi mi tutaj o połączenia gdyż wyszły mi trochę inaczej 😃 ale o wypełnienie "rozlaną"masą GND po zaznaczeniu Polygon'a i wybraniu narzędzia Ratsnest. Wypełniło mi wszystkie obszary, a nie jedynie zwenętrzne jak na zdjęciu kursowym. Czy to błąd czy tak może być ?

Zdjęcie z kursu:

IMG_59983ee710958501.jpg

Moja płytka:

IMG_59983f1003e935556.png

Link do komentarza
Share on other sites

MaxHardcr, nie, to nie jest błąd 🙂 Masa rozlewana jest zgodnie z pewnymi regułami (które można zmieniać). Widocznie w Twoim przypadku wszędzie było tyle miejsca, że masa "wlała się" wszędzie 🙂 Polygon ma różne opcje w ustawieniach - polecam się pobawić dla testu.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie. Wszystko co w kursie na płytce było niebieskie, u mnie jest czerwone i na odwrót. Czy to źle? Jeśli tak, jak to zmienić?

Czy mógłbym prosić kogoś o sprawdzenie mojego PCB (to mój pierwszy projekt PCB w życiu).

Z góry, dzięki za pomoc!

1410771872_pytka.thumb.png.9be20c6c395aaea09d1b0c4bbec99157.png

 

 

płytka (zip).zip

Edytowano przez Rutra
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.