Skocz do zawartości

Ile zarabia elektryk ?


laksjdhfg

ile zarabia elektryk w Polsce z kilku letnim stażem brutto ?  

10 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Witam właśnie złożyłem papiery do szkoły na kierunek technik elektryk 😅

Czy mógłby mi ktoś powiedziedż ile taki ktoś zarabia?

Ile na początku , a ile po kilkuletnim stażu ? (prosiłbym o jakieś konkrety jeśli można)

Przepraszam wiem , że temat trochę nie na temat forum ( 😋) , ale proszę o odpowiedż

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Myślę, że wynik tej ankiety w znaczącym stopniu wpłynie na zarobki elektryków.

Jaśniej: co z tego, że ja zaznaczę 2000 zł, ktoś inny 1500 zł, a jeszcze ktoś 1000 zł? G....

Link do komentarza
Share on other sites

A Ty myslisz, że skończysz studia i z automatu popłynie do Ciebie z góry określona rzeka pieniędzy? Wszystko zależy od Ciebie - Twojej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i niekiedy znajomości. Wiedz też, że robiąc tylko to, co musisz zrobić na studiach, też nie możesz liczyć na zbyt wiele. Widełki zarobków już masz. Na jaką kwotę wycenią Twoją pracę? To już jest w Twoich rękach

Link do komentarza
Share on other sites

Ankieta w ogóle pomyślana? 1000 brutto to poniżej minimalnej krajowej.

Czy my na pewno w jednym kraju mieszkamy? 😅

A Ty myslisz, że skończysz studia i z automatu popłynie do Ciebie z góry określona rzeka pieniędzy?
złożyłem papiery do szkoły na kierunek technik elektryk

Chodzi o technikum a nie o studia (to może w pewien sposób wyjaśniać poziom niektórych postów autora - bez urazy, każdy kiedyś był gimbusem). Po samym technikum, w dodatku na kierunku elektrycznym, twoje szanse pracy jako elektryk oceniałbym na jakieś 10%. Czemu? Ponieważ elektryków zastępuje się obecnie automatykami, nie mnie oceniać czy to dobrze czy źle, ale faktem jest że produkuje się coraz mniej maszyn i urządzeń stricte elektryczych - to może być przyczyną. W związku z tym, na tzw rynku pracy istnieje dużo elektryków po studiach z dużym doświadczeniem zawodowym. Nawet jeśli ukończysz studia w tym kierunku, to nadal twoje doświadczenie będzie nikłe i nie będziesz miał gdzie go zdobyć.

Druga sprawa, czy ty w ogóle masz jakieś pojecie na temat elektryki? Interesujesz się tym? Czy będziesz kolejną ofiarą propagandy, że po kierunkach technicznych to kasa płynie sama szerokim strumieniem na konto? Chyba nie liczysz, że cię nauczą elektryki w technikum. Jedyne co cię tam mogą (nie muszą) nauczyć to jak zdać egzamin, a nie wiąże się to z posiadaną wiedzą w danym zawodzie. Jak się nie będziesz interesował i douczał sam, to będziesz się męczył rok dłużej, z większą ilością przedmiotów, egzamiu i tak nie zdasz a na dodatek będziesz miał słabszy poziom z mat/fiz więc będziesz miał trudniej dostać się na studia.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do tysiąca nie byłbym taki sceptyczny, bardzo dużo ludzi zaczyna od stażu a tam na dzień dzisiejszy jest 988,40zł/brutto.

Wszystko zależy od miasta, firmy.

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull napisał/a: Ankieta w ogóle pomyślana? 1000 brutto to poniżej minimalnej krajowej.

Czy my na pewno w jednym kraju mieszkamy?

Minimalna płaca brutto wynosi obecnie 1600zł. Netto jest niższa, ale pytanie było o brutto.

Ja bym dorzucił link:

http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/badania-i-rozwoj/inzynier-konstruktor/

Bo w biurze projektowym pąłce będą inne niż przy taśmie produkcyjnej.

A dla automatyka/elektronika - nie wyobrażam sobie aby ktoś z niezerowym stażem poszedł na praktyki/staż za pieniądze za które się nie utrzyma. Bo wybaczcie, ale nawet wynajmując pokój i mając dobre zdrowie (nie ma wydatków na leczenie) to 1100-1200zł potrzebuje lekko na podstawowe wydatki (400-500 pokój z rachunkami + 600zł jedzenie + 50zł komunikacja + zużycie ciuchów i butów 100).

Link do komentarza
Share on other sites

Minimalna płaca brutto wynosi obecnie 1600zł. Netto jest niższa, ale pytanie było o brutto.

Raczej chodziło mi o to, że niestety nie wszystko w Polsce jest przestrzegane tak jak być powinno.

Link do komentarza
Share on other sites

@up: bez przesady. Mamy wiedzę deficytową i jako taką powinniśmy ją sprzedawać. A prawo? Jeśli będziesz zatrudniony gdziekolwiek - przy projektach czy przy taśmie to dla pracodawcy będzie niebezpieczne dać Ci umowę śmieciową (umowa zlecenie), bo będziesz mógł odejść bez ostrzeżenia i bez dania znać dużo wcześniej. Osoba odchodząca w największym kotle to są ogromne straty.

Powiem na moim przykładzie: nie mogę powiedzieć ile dostałem w pierwszej pracy, ale sporo więcej niż minimalna, teraz tylko chcę się piąć w górę po drabinie przekroju zarobków.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.