Skocz do zawartości

Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy


Pomocna odpowiedź

@Ponczek0302 witam na forum 🙂 Jeśli lutownica jest stosunkowo nowa to mogą się na niej pojawiać jeszcze jakieś odbarwienia - szczególnie na tych częściach, które są dalej od grota. Jeśli chodzi o samą końcówkę to postaraj się delikatnie pokryć ją cyną przed czyszczeniem, powinno pomóc 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Strasznie trudne to lutowanie. Dziś pierwszy raz wzięłam lutownicę w rękę. Rezultat marny... może chociaż 2= bym dostała ;-) Strasznie mi się ręce trzęsą ze nerwów, że coś schrzanię ;-) Proszę o ocenę co jest źle i jak mogę się poprawić.

IMG_5795.thumb.jpg.bacae92abbf4ffb54209f75762dfabbf.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ceiem nic się nie martw, wyszło całkiem fajnie! Zresztą po to w tym kursie są takie dziwne płytki, aby można było testować. Jeśli chcesz jakąś wskazówkę to przychodzi mi do głowy tylko jedno - minimalnie, ale naprawdę minimalnie zmniejsz ilość podawanej cyny. Głowa do góry i do przodu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Póki co przeszedłem kurs I"Podstaw elektroniki" i teraz zacząłęm  kurs lutowania, jestem mega zadowolony że tu trafiłem, rozjaśniło mi to nature prądu, ćwiczenia bardzo fajnie poprowadzone, chętnie polece go komuś innemu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Świetny kurs, zawsze chciałem sobie coś polutować (niekoniecznie tylko elektronikę), ale nie miałem nawet kogo o to zapytać  A tu prosto kawa na ławę. Natknąłem się na te kursy całkiem przypadkowo i jestem zachwycony. Tyle w temacie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pierwsza styczność (tak na poważnie, a nie demontaż części przy okazji wypalając dziury w laminacie 😅) z lutownicą już za mną - chciałbym w końcu się tego nauczyć. Kurs (nie tylko ten) uważam za świetny! 🙂

131208814_2031874600289162_5325606315079679627_o.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.