Skocz do zawartości

Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy


Pomocna odpowiedź

Anonim

Cześć, spróbowałem wykonać ćwiczenie i wyszło mi jak na załączonym zdjęciu. Cześć łatwa była dla mnie raczej łatwa, średnia była trudniejsza, a trudna też okazała się łatwa 😛 Pytanie -- co stało mi się tam na dole? Cyna zaczęła mi się dziwnie ciągnąć/rozwarstwiać, przez co na płytce zostały jak gdyby "włosy". Udało się to jakoś ręcznie doczyścić, ale nie wygląda to dobrze. Dodatkowo w niektórych miejscach zrobiły mi się nieco kanciaste / wyciągnięte luty, zamiast ładne i gładkie (na zdjęciu nie do końca to widać, bo jest zrobione od góry). Jak tego unikać? 

 

1z5.jpg

 

Edit: przez pomyłkę zamieściłem post w drugiej, zamiast w trzeciej części kursu. Musiałem pomylić zakładki. Poproszę o przeniesienie, jeśli to możliwe i przepraszam za zamieszanie. 

Edytowano przez Anonim
pomyłka w dziale, edit
Link do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, lkkula napisał:

Poproszę o przeniesienie, jeśli to możliwe i przepraszam za zamieszanie. 

Zrobione 🙂 

Tak patrzę na te włoski ale jakoś nie widzę, albo nie ma tu dramatu, który rzuciłby się w oczy 😉 Luty wyglądają dobrze, jeżeli coś nie jest jakieś bardzo gładkie to może przy lutowaniu była za niska temperatura albo topnik źle wszedł. Myślę że dobrze Ci idzie tylko potrzebujesz trochę doświadczenia 💪

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@matbla22 witam na forum 🙂 Dobra robota, życzę udanych eksperymentów z kolejnymi płytkami! Jeśli chodzi o rękawiczki to można i ogólnie jest to wskazane, ale tak realnie przy tego typu układach raczej nie jest to konieczne. Wystarczy "rozładować" się przed lutowaniem.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czesc. Mam maly problem z definicjami budowy plytki.

W tresci lekcji czesto pada slowo "pad" ale nie ma go na rysunku opisowym w lekcji. Czy pad to przewodzaca otoczka dziurki ktora podlaczona jest do sciezki? Na rysunku jest to "spoiwo".
Jak nazwac te miedziane kwadraty umiesczone na plytkach by utrudnic nieco zadanie (fajny pomysl swoja droga)?

Czym tak naprawde jest soldermaska? Czy jest to zwyczajnie laminat, czy tez cos co dodatkowo pokrywa laminat?

Swietny kurs. Bardzo bym chcial dokupic plytek do cwiczen - to wielka szkoda, ze nie sprzedajecie ich osobno.

Link do komentarza
Share on other sites

forbot.thumb.jpg.a75c56b3947e7ff8dbda98b96f91f3ad.jpg

Pierwsze kroki już za sobą, kurs bardzo ciekawy. Generalnie już mam za sobą kurs podstaw elektroniki I oraz II, STM'ki też były. Każde kursy są wg mnie przygotowane fenomenalnie, są bardzo dobrze przygotowane merytorycznie i dużo się na tych kursach nauczyłem. Robicie bardzo dobrą robotę!!! A tymczasem zabieram się za dalsze lekcje z lutowania😀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.