KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

10 niecodziennych zastosowań dla robotów przemysłowych

10 niecodziennych zastosowań dla robotów przemysłowych

Roboty przemysłowe kojarzą się głównie z halami produkcyjnymi oraz fabrykami. Zastanawialiście się kiedyś o innych zastosowaniach dla takich manipulatorów?

Znalazłem dla Was 10 filmów, na których widać roboty przemysłowe w naprawdę niecodziennych dla nich sytuacjach. Mój faworyt na końcu listy!

10 - Kto ma lepszego cela?

Zestawienie otwiera niezbyt dynamiczne i widowiskowe, jednak bardzo oryginalne zastosowanie. Robot, który rzuca lotkami - jednak nie wróżę mu dużej popularności.

9 - Szukacie kompana do gry w Snookera?

Wystarczy dodać platformę mobilną i otrzymamy pełnoprawnego przeciwnika do gry. Oby tylko czasami zdarzyło mu się popełnić jakiś błąd. Chyba nikt nie chciałby zawsze przegrywać?

8 - Robot, który gra na... kieliszkach

Profesjonalnie przygotowany materiał - w roli głównej robot Kuka oraz Timo Boll. Ich drugie, bardziej widowiskowe spotkanie znajdziecie na miejscu nr 5.

7 - Robot w roli kolejki górskiej

https://www.youtube.com/watch?v=9BQ0XYpL_PM

Lubicie kolejki górskie spotykane w wesołych miasteczkach? Tym razem macie okazję do testów jednoosobowego, symulatora takiej atrakcji. Chętni do testów?

6 - Manipulatory w tańcu zespołowym

Bardzo ciekawa forma... tańca. Jednak pomyślcie ile kosztuje taki zespół. Kogo stać na takie atrakcje? Chyba tylko producenta robotów...

5 - Zawodowy gracz w ping-ponga

Słynny mecz w ping-ponga. Niestety całość okazała się dziełem speców od efektów specjalnych, jednak warto pamiętać o tym klipie.

4 - Robot artysta

Nie jesteście zwolennikami druku 3D? W takim razie może będziecie zainteresowani rzeźbieniem, a raczej frezowaniem w wykonaniu manipulatora przemysłowego?

3 - Manipulator w roli katapulty...

Niestety efekt mało spektakularny, jednak samo zastosowanie ciekawe. Szkoda, że zniszczenie przyczepy okazało się tak trudne...

2 - Manipulator w roli barmana

Zmęczeni ciężkim dniem w pracy? Co powiecie na piwo serwowane przez robota? Pomysł ciekawy jednak chyba zdecydowanie należy popracować nad wcześniejszym wyciąganiem butelki...

1 - Roboty przemysłowe do efektów specjalnych

Mój zdecydowany faworyt! Dwa roboty KUKA w wytwórni filmów Universal Studio, dzięki którym możliwe jest symulowanie "wybuchu" samochodów. Ciekawe, jakie wrażenie z punktu widzenia pasażera. Chętni do testów?

Napiszcie w komentarzu, który z filmików spodobał Wam się najbardziej? Zainteresowani kolejnymi zestawieniami? Skorzystajcie z formularza i zapiszcie się na powiadomienia!

abb, barman, kuka, manipulator, przemysł, roboty, sport

Trwa ładowanie komentarzy...