Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Android Studio w 24 godziny

Książki 07.07.2016 Artur Baryła

as24w4_przod_pieczatkaW tej recenzji chciałbym przedstawić czytelnikom książkę Android Studio w 24 godziny. Jej autorami są Carmen Delessio, Lauren Darcey oraz Shane Conder, którzy mieli na celu zapoznać, w trybie przyśpieszonym, czytelnika z Android Studio.

Jest to jedna z nowszych książek, która gości na półkach księgarni zaledwie od kilku miesięcy.

Książka jest podzielona na 4 części – 24 rozdziały, gdzie każdy teoretycznie, ma odpowiadać jednej godzinie. Całość zajmuje ponad 400 stron. Należy zwrócić więc uwagę, że w praktyce będzie trzeba poświęcić na naukę jednak więcej czasu. Tytuł ten jest dedykowany dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych programistów.

Autorzy nie omawiają podstaw Javy. Czytelnik sięgając po tę pozycję powinien być już zapoznany z podstawami tego języka obiektowego.

Pierwsza część, to podstawowe zagadnienia kierowane głównie do początkujących, którzy nie mieli styczności z Android Studio. Znajduje się tu teoria niezbędna do zrozumienia jak działają aplikacje oparte na systemie Android, a także wyjaśnienia jak tworzyć je krok po kroku.

white-android-logo_00039624

Część druga podnosi poprzeczkę i omawia tworzenie interfejsów, czyli przedstawia więcej praktycznych i niezbędnych operacji do pisania rozbudowanych aplikacji na Androida. Jest to najdłuższa część ze względu na fakt, że ten temat jest trzonem całej książki.

as24w4_okladki

Okładka książki (przód/tył).

Trzecia część zawiera zaawansowane tematy pracy z danymi. Omawia kwestie baz danych, czy współpracy aplikacji z chmurami danych. Jest to już tworzenie bardziej skomplikowane aplikacji. Czwartą, a zarazem ostatnią część książki należy traktować jako zakończenie, które omawia ciekawostki oraz kwestie publikacji samej aplikacji.

Książka zapoznaje czytelnika z usługą Google Play,
a także jest krótkim wstępem do Android TV.

Spis treści i fragment książki

Android Studio w 24 godziny. Wygodne programowanie dla platformy Android. Wydanie IV:

Ocena książki

Książkę polecam początkującym i średnio-zaawansowanym. Osobiście bardzo spodobał mi się podział informacji oraz dobre opisanie rozdziałów. Dzięki niemu czytelnik doskonale wie czego ma się spodziewać w danej części, a jest to niezbędne podczas skutecznego przyswajania wiedzy.

W książce zostało poruszonych wiele tematów, lecz nie każdy z nich został wyczerpany, co zmusza czytelnika do szukania dalszych informacji w innych źródłach. Osobiście poleciłbym tę książkę programistom, którzy mają doświadczenie z Javą i chcą poznać Android Studio.

Spodobała Ci się recenzowana książka?

Kup wersję papierowąKup wersję elektroniczną

Więcej naszych recenzji można znaleźć na stronie z polecanymi książkami.

Autor recenzji: Artur Baryła
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Załączniki

Komentarze

Nikt jeszcze nic nie napisał. Dodaj pierwszy komentarz.

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.