Zapomnieliście kiedyś, że po powrocie do domu mieliście zrobić coś pilnego? Anima to system inteligentnych powiadomień, które wyzwalane są na podstawie lokalizacji.
Działanie systemu oparte jest o małe urządzenie przypominające uroczego lisa, które za pomocą Bluetooth wyzwala odpowiednie przypomnienia.
Anima to oryginalny system powiadomień opartych o lokalizację. System działa dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, jednak jego najważniejszą częścią jest małe urządzenie o nowoczesnej, lisiej sylwetce. System pozwala na zapisanie notatki w telefonie, która zostanie aktywowana w momencie wejścia lub wyjścia użytkownika w obszar działania urządzenia (do 30 m).
Anima w przyszłości stanie się jednak czymś znacznie większym. Zgodnie z planem urządzenie zostanie prawdziwym pomocnikiem w codziennym życiu. Dzięki planowanym integracjom Anima będzie mogła:
Sterować oświetleniem (np. włączać światło po wejściu do domu).
Informować o obecność użytkowników (np. powiadomienie rodzica o wejściu dziecka do domu).
Współpracować z innymi urządzeniami jak np. Alexa.
Aktualnie urządzenie wykorzystuje moduł SoC (ang. System-on-a-chip) nRF528322, który przygotowany został z myślą o energooszczędnych aplikacjach wykorzystujących Bluetooth Low Energy. Moduł ten jest oparty o 32-bitowy układ ARM Cortex-M4F. Urządzenie zasilane jest z dwóch akumulatorów typu Li-FePO4, które zapewniają miesiąc pracy bez konieczności ładowania.
Drugi prototyp urządzenia.
Dla użytkowników, którzy lubią tworzyć własne rozwiązania do inteligentnego domu planowana jest integracja z serwisem IFTTT, a także otwarte API. Rozwiązania te pozwolą tworzyć autorskie projekty wykorzystując wykrywanie wejścia/wyjścia w zasięg urządzenia, a także identyfikację konkretnej osoby.
Polski projekt Anima pojawi się na Kickstarterze już w drugiej połowie października. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na oficjalnej stronie producenta oraz stronie kampanii.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...