KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Anima, polski system powiadomień wykorzystujący Bluetooth

Anima, polski system powiadomień wykorzystujący Bluetooth

Zapomnieliście kiedyś, że po powrocie do domu mieliście zrobić coś pilnego? Anima to system inteligentnych powiadomień, które wyzwalane są na podstawie lokalizacji.

Działanie systemu oparte jest o małe urządzenie przypominające uroczego lisa, które za pomocą Bluetooth wyzwala odpowiednie przypomnienia.

Anima to oryginalny system powiadomień opartych o lokalizację. System działa dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, jednak jego najważniejszą częścią jest małe urządzenie o nowoczesnej, lisiej sylwetce. System pozwala na zapisanie notatki w telefonie, która zostanie aktywowana w momencie wejścia lub wyjścia użytkownika w obszar działania urządzenia (do 30 m).

Anima w przyszłości stanie się jednak czymś znacznie większym. Zgodnie z planem urządzenie zostanie prawdziwym pomocnikiem w codziennym życiu. Dzięki planowanym integracjom Anima będzie mogła:

  • Sterować oświetleniem (np. włączać światło po wejściu do domu).
  • Informować o obecność użytkowników (np. powiadomienie rodzica o wejściu dziecka do domu).
  • Współpracować z innymi urządzeniami jak np. Alexa.

Aktualnie urządzenie wykorzystuje moduł SoC (ang. System-on-a-chip) nRF528322​, który przygotowany został z myślą o energooszczędnych aplikacjach wykorzystujących Bluetooth Low Energy. Moduł ten jest oparty o 32-bitowy układ ARM Cortex-M4F. Urządzenie zasilane jest z dwóch akumulatorów typu Li-FePO4​, które zapewniają miesiąc pracy bez konieczności ładowania.

Drugi prototyp urządzenia.

Drugi prototyp urządzenia.

Dla użytkowników, którzy lubią tworzyć własne rozwiązania do inteligentnego domu planowana jest integracja z serwisem IFTTT, a także otwarte API​. Rozwiązania te pozwolą tworzyć autorskie projekty wykorzystując wykrywanie wejścia/wyjścia w zasięg urządzenia, a także identyfikację konkretnej osoby.

Polski projekt Anima pojawi się na Kickstarterze już w drugiej połowie października. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na oficjalnej stronie producenta oraz stronie kampanii.

arm, cortex, kickstarter, SoC

Trwa ładowanie komentarzy...