KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Parrot Disco – pierwszy popularny dron ze skrzydłami?

Parrot Disco – pierwszy popularny dron ze skrzydłami?

Na targach CES Parrot, znany producent dronów, zaprezentowała swój najnowszy wynalazek.

Dron o nazwie Disco różni się budową od tych, które królują aktualnie na rynku konsumenckim. Zamiast 4 (lub więcej) śmigieł jest on wyposażony w całkiem duże skrzydła.

W porównaniu z multiwirnikowcami, przed szybującymi dronami stoi znacznie więcej wyzwań. Urządzenie stale musi się poruszać, ponieważ zatrzymanie w powietrzu oznaczałoby upadek. Sterowanie wymaga stałej koncentracji. Chwila nieuwagi może oznaczać utratę kontroli nad szybko poruszającym się dronem, a wtedy odzyskanie go staje się bardzo trudne.

ParrotDisco2

Parrot Disco.

Disco posiada wiele ułatwień, przydatnych zwłaszcza dla początkujących. Do wystartowania drona wystarczy go włączyć i rzucić w powietrze. Stabilizacja przebiega autonomicznie.

Do czasu rozpoczęcia zdalnego sterowania przez człowieka, robot samodzielnie kołuje. Czujniki, wejścia sterujące i GPS pozwalają sprawować stałą kontrolę nad autonomicznym lotem urządzenia.

Autopilot jest w dużej części oparty na wysokiej jakości urządzeniu firmy SenseFly, użytym wcześniej w dronie eBee, który swoją budową bardzo przypomina Disco:

Dron eBee firmy SenseFly.

Dron eBee firmy SenseFly.

Ewentualne upadki na ziemię nie są groźne dla Disco – jest on zbudowany w znacznej części ze styropianu. Dodatkowo skrzydła są odczepiane, więc, w razie uszkodzenia, bardzo łatwo wymienić je na nowe .

Dron waży zaledwie 700 g, a czas lotu na jednym ładowaniu, to nawet 45 minut. Kamera oferuje stabilizację obrazu, co jest szczególne ważne przy prędkości lotu dochodzącej do 80 km/h. Na razie nie wiadomo, czy Disco będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku, czy też nadal pozostaje w sferze projektów. Cena również nie została podana.

Źródło: [1]

dron, parrot, robot

Trwa ładowanie komentarzy...