Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
W porównaniu z multiwirnikowcami, przed szybującymi dronami stoi znacznie więcej wyzwań. Urządzenie stale musi się poruszać, ponieważ zatrzymanie w powietrzu oznaczałoby upadek. Sterowanie wymaga stałej koncentracji. Chwila nieuwagi może oznaczać utratę kontroli nad szybko poruszającym się dronem, a wtedy odzyskanie go staje się bardzo trudne.
Disco posiada wiele ułatwień, przydatnych zwłaszcza dla początkujących. Do wystartowania drona wystarczy go włączyć i rzucić w powietrze. Stabilizacja przebiega autonomicznie.
Do czasu rozpoczęcia zdalnego sterowania przez człowieka, robot samodzielnie kołuje. Czujniki, wejścia sterujące i GPS pozwalają sprawować stałą kontrolę nad autonomicznym lotem urządzenia.
Autopilot jest w dużej części oparty na wysokiej jakości urządzeniu firmy SenseFly, użytym wcześniej w dronie eBee, który swoją budową bardzo przypomina Disco:
Ewentualne upadki na ziemię nie są groźne dla Disco – jest on zbudowany w znacznej części ze styropianu. Dodatkowo skrzydła są odczepiane, więc, w razie uszkodzenia, bardzo łatwo wymienić je na nowe .
Dron waży zaledwie 700 g, a czas lotu na jednym ładowaniu, to nawet 45 minut. Kamera oferuje stabilizację obrazu, co jest szczególne ważne przy prędkości lotu dochodzącej do 80 km/h. Na razie nie wiadomo, czy Disco będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku, czy też nadal pozostaje w sferze projektów. Cena również nie została podana.
Źródło: [1]
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...