KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Bez ładowania przez 2 miesiące – Thunderboard Wear

Bez ładowania przez 2 miesiące – Thunderboard Wear

Inżynierowie z Silicon Labs zaprezentowali nowy zestaw uruchomieniowy nawiązującą stylistyką do inteligentnego zegarka.

Najważniejszym atutem urządzenia jest jego długi czas pracy na jednym ładowaniu. Na wbudowanej baterii (160mAh) może pracować do 2 miesięcy.

Płytka działa na otwartym systemie ARM mbed w wersji 3.0 i jest napędzana 32-bitową jednostką - ARM Cortex-M3 – wspieraną przez 128 kb RAM-u. Oprócz wspomnianego procesora na pokładzie znajdziemy: ultraoszczędny wyświetlacz firmy Sharp (128x128 pikseli), slot na kartę microSD oraz dwa złącza microUSB.

W roli modułu łączności Bluetooth zastosowano układ BGM111, obsługujący standard 4.1. W urządzeniu zamontowano również sensor światła i gestów (Si1141), optyczny pulsometr (Si1144), oraz 9-osiowy czujnik położenia marki Bosch. Interakcja z użytkownikiem odbywa się poprzez dotykowe przycisk, suwak oraz silnik wibracyjny.

thunderboard-wear-board

Platforma współpracuje z Simplicity Studio, które jest dostępne dla Windowsa, Mac OS X i Linuxa. Kupując Thunderboard Wear otrzymujemy w zestawie pasek do noszenia na ręce, wstążkowe kable do monitorowania energii oraz instrukcję szybkiego startu. Pierwsze 1000 płytek w przedsprzedaży będzie dostępne w cenie $75 za sztukę.

Autor: Koli
Redakcja: Damian (Treker) Szymański

Źródło: [1], [2]

arm, cortex, IoT, wearables, zestaw

Trwa ładowanie komentarzy...