KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Nowy zestaw uruchomieniowy z Cortex A5 od MYiR

Nowy zestaw uruchomieniowy z Cortex A5 od MYiR

Coraz częściej producenci zestawów testowych dzielą je na dwie płytki. Moduł SOM (ang. System on Module) oraz płytkę bazową.

Przykładem takiego rozwiązania jest najnowszy produkt firmy MYiR, który wykorzystuje moduł z mikrokontrolerem Atmel ATSAMA5D4 Cortex A5.

Sercem płytki jest Atmel ATSAMA5D4 Cortex A5 (600MHz) zamontowany na odłączanym SOM-ie. Oprócz procesora na małej płytce (67.6mm x 45mm) znajduje się z 512 MB RAM-u w wersji DDR2, tyle samo pamięci Flash oraz Ethernet PHY.

Amtel_SAMA5D4_SoM

Aby dać nam możliwość jak najlepszego wykorzystania układu producent oferuje specjalną płytkę bazową, do którego możemy podłączyć, za pomocą gniazda SO-DIMM, powyższy moduł z procesorem.

Grafika została wyprowadzona na złącze HDMI oraz dedykowane złącze dla ekranu dotykowego. Płytka bazowa posiada również dwa złącza Jack 3.5mm, wejście i wyjście. Oprócz tego na płytce znajduje się już wbudowany mikrofon. Do połączenia się z Internetem wykorzystać można dwa gniazda Ethernet, a pamięć rozszerzymy za pomocą karty microSD.

SAMA5D44_Development_Board

Jedną kamerę podłączymy do złącza ISI, a 2 złącza USB dadzą nam możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów. Komunikacja z użytkownikiem odbywa się za pomocą 4 przycisków i dwóch diod świecących. Jeśli chcielibyśmy wykorzystać urządzenie do sterowania, to na płytce bazowej wyprowadzono 30 GPIO, 20 pinów m.in. z magistralami TWI, SPI, UART.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Linuxa 3.18, a do działania potrzebuje zasilacza 5V/2A. Jako zestaw składający się z SOM-u oraz płytki bazowej jest w sprzedaży w cenie $299. Sam moduł z procesorem można kupić za $95, a dedykowane ekrany kosztują $60 za 4.3’’ oraz $99 za 7’’.

Źródło: [1]

atmel, myir, SOM

Trwa ładowanie komentarzy...