KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #18

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #18

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz innych gadżetów DIY.

Poniższa lista zawiera 10 nowych projektów, które zostały ostatnio opisane na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Autorzy tych DIY otrzymają rabaty do Botlandu, a oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepsze DIY, którego autor otrzyma upominek w postaci gadżetów Forbota.

System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu

System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu

Uwielbiam wykonywania przedmiotów użytkowych, mających zastosowanie w życiu codziennym. Wiem, że system podlewający zioła nie jest niczym nowym i skomplikowanym, jednakże wbrew pozorom dla człowieka nie mającego wiele wspólnego z programowaniem i elektroniką, może... Czytaj dalej »


Płytka testowa do Kursu Techniki Cyfrowej

Płytka testowa do Kursu Techniki Cyfrowej

Przeglądając kurs Techniki Cyfrowej na Forbocie, wpadłem na pomysł przygotowania płytek PCB do każdej z lekcji. Po wytrawieniu wszystkich płytek, naniesieniu opisów i zabezpieczeniu ich, zdałem sobie sprawę że korzystanie z (jak i przechowywanie) takich małych PCB będzie nieporęczne. Stąd zrodził się pomysł na płytkę testową... Czytaj dalej »


Głośnik Bodzio

Głośnik Bodzio

Po stworzeniu głośnika Bluetooth opartego o wzmacniacz 3W przyszła pora na coś mocniejszego. Celem, jaki chciałem osiągnąć było zwiększenie mocy głośnika i zachowanie jego mobilności. Udało się to osiągnąć ponad 10-krotnie. Głośnik Bodzio (bo tak został nazwany :P) ma moc 35W. Nazwa nie jest przypadkowa, ma nawiązywać do... Czytaj dalej »


Zdalny moduł RS485 do Sterownika Bramy HB5

Zdalny moduł RS485 do Sterownika Bramy HB5

Jako że w tym roku moja posiadłość   dorobiła się bramy otwieranej z pilota z sterownikiem HB5  postanowiłem dorobić do niej sterowanie poprzez web czyli mój smart home oparty na Domoticzu. Konieczne było zastosowanie drugiego mikrokontrolera ze względu na oddalenie bramy od domu o 100m. Więc zastosowałem... Czytaj dalej »


Arduino PTZ - Pelco-D

Arduino PTZ - Pelco-D

Jako że wpadł do mnie na warsztat NVR z wyjściem RS485 oraz kilka kamer analogowych postanowiłem na testy zbudować sobie kamerkę z PTZ, no może bez Z. Na początek wyjaśnię co to jest PTZ skrót rozwijamy jako Pan Tilt Zoom, system wykorzystywany w kamerach do obracania kamerą oraz jeśli kamera posiada taką funkcjonalność regulacji ogniskowej. Czytaj dalej »


Kloszard – robot edukacyjny

Kloszard – robot edukacyjny

Chciałem zaprezentować mój pierwszy edukacyjny projekt o nazwie kodowej KLOSZARD, który stanowi połączenie pojazdu sterowanego i autonomicznego. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że zbudowałem go z najtańszych części ze sklepów wysyłkowych, a jego głównym zadaniem jest pałętanie się po mieszkaniu bez większego celu... Czytaj dalej »


Dodatkowy pilot do Sterownika Bramy HB5

Dodatkowy pilot do Sterownika Bramy HB5

W innym wątku opisałem jak wykonałem zdalny moduł otwierania bramy współpracujący z sterownikiem HB5, tutaj przedstawię jak przy pomocy modułów radiowych 433Mhz  można odczytać kod nadawany przez pilot oraz nadać go powtórnie w celu sterowania bramą. Czytaj dalej »


Tablica Manipulacyjna na Arduino

Tablica Manipulacyjna na Arduino

Projekt powstał z racji mojego wrodzonego skąpstwa. Żona napaliła się na takie cudo, a ceny gotowych tablic manipulacyjnych zwaliły mnie z nóg, więc konieczne było zrobienie czegoś własnoręcznie. Czytaj dalej »


Wytrawiarka do płytek PCB

Wytrawiarka do płytek PCB

Zawsze robiłem różne układy elektroniczne na uniwersalnych płytkach pcb jednak pewnego dnia stwierdziłem, że to bez sensu i przydała by się wytrawiarka. Po rozglądnięciu się po internecie stwierdziłem, że najtaniej będzie jak zrobię ją sam. Tak narodził się pomysł na własną wytrawiarkę. Czytaj dalej »


Pilot WiFi do gniazdek 433 MHz

Pilot WiFi do gniazdek 433 MHz

W zeszłym roku, jakoś przed świętami Bożego Narodzenia kupiłem gniazdka zdalnie sterowane za pomocą pilota na 433MHz. Kupiłem je głównie z myślą, żeby nie musieć się schylać każdorazowo przy wyłączaniu oświetlenia na choince. Któregoś dnia wpadłem na pomysł, żeby dorobić do tego sterowanie z pomocą smartfona i szczerze wątpiłem, że... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • System podlewania ziół, za który nie wyrzucą Cie z domu 17%, 30 głosów
  30 głosów 17%
  30 głosów - 17%
 • Płytka testowa do Kursu Techniki Cyfrowej 15%, 26 głosów
  26 głosów 15%
  26 głosów - 15%
 • Wytrawiarka do płytek PCB 14%, 25 głosów
  25 głosów 14%
  25 głosów - 14%
 • Tablica Manipulacyjna na Arduino 12%, 21 głosów
  21 głosów 12%
  21 głosów - 12%
 • Pilot WiFi do gniazdek 433 MHz 11%, 19 głosów
  19 głosów 11%
  19 głosów - 11%
 • Kloszard – robot edukacyjny 10%, 18 głosów
  18 głosów 10%
  18 głosów - 10%
 • Głośnik Bodzio 7%, 12 głosów
  12 głosów 7%
  12 głosów - 7%
 • Dodatkowy pilot do Sterownika Bramy HB5 7%, 12 głosów
  12 głosów 7%
  12 głosów - 7%
 • Zdalny moduł RS485 do Sterownika Bramy HB5 6%, 11 głosów
  11 głosów 6%
  11 głosów - 6%
 • Arduino PTZ - Pelco-D 3%, 5 głosów
  5 głosów 3%
  5 głosów - 3%
Liczba głosów: 179
Liczba głosujących: 112
21 października 2019 - 28 października 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Opisz elektroniczne DIY i odbierz 50 zł rabatu do Botland
Opisz elektroniczne DIY i odbierz 50 zł rabatu do Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy... Czytaj dalej »

arduino, diy, elektronika, forbotdiy, majsterkowanie

Trwa ładowanie komentarzy...