KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Clearpath przedstawia mniejszą wersję robota OTTO

Clearpath przedstawia mniejszą wersję robota OTTO

OTTO 1500, to robot do transportu ładunków, który jest w stanie udźwignąć 1500 kg. Został on stworzony przez firmę Clearpath w zeszłym roku.

Niedawno ten sam producent przedstawił jego mniejszego i zwinniejszego kuzyna o nazwie OTTO 100. Ładowność tego urządzenia to 100 kg.

Roboty, które najczęściej pracują w fabrykach i magazynach, są skuteczne i w pełni sprawne tylko do czasu, aż napotkają na swojej drodze jakąś przeszkodę. OTTO 100 bez problemu omija przeszkody i ludzi oraz w razie potrzeby planuje nową trasę.

OTTO100-3

Robot specjalizuje się w przenoszeniu ładunków z magazynu do linii produkcyjnej. Może być wyposażony w podnośnik lub wózek transportowy.

OTTO 1500 i OTTO 100 są stworzone do współpracy ze sobą. Ten pierwszy dźwiga ciężkie palety z towarem, a drugi rozwozi ładunek, gdy jest on już rozpakowany i rozdzielony na porcje.

OTTO100-4

Systemy nawigacji i mapowania robota wykorzystują LIDAR 2D, odometrię oraz dane inercyjne. Firma Clearpath świadomie zrezygnowała z kamer i systemów wizyjnych na tym etapie, ale zamierza je wprowadzić w przyszłości.

Przeszkody znajdujące zbyt nisko lub zbyt wysoko mogą być niezauważone przez LIDAR, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia przed pracą z robotem.

OTTO100-2

Cena OTTO 100 nie jest znana, ponieważ jest ona trudna do określenia. Oprócz samego urządzenia, producent oferuje m. in. pomoc w mapowaniu pomieszczeń oraz integrację oprogramowania, co wpływa na koszty. Do tego dochodzi też fakt, że roboty pracują w grupach, więc kupno pojedynczego OTTO 100 nie miałoby większego sensu.

Robot zostanie zaprezentowany na początku kwietnia na targach MODEX w Atlancie.

Źródło: [1]

logistyka, magazyny, robot

Trwa ładowanie komentarzy...