KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #15

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #15

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów automatyki domowej, druku 3D, gier oraz robotyki. Do tego ankieta, dzięki której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 10 nowych projektów, które zostały ostatnio opisane na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Autorzy tych DIY otrzymali już rabaty do sklepu Botland Oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepsze DIY, którego autor otrzyma gadżety Forbota.

Lampa UV do paznokci

Lampa UV do paznokci

Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, gdy zbliżały się święta i trzeba było zastanowić się nad prezentami. Jako, że dziewczyny lubią malować paznokcie to postanowiłem obdarować moją dziewczynę lampą do paznokci. Ale jaki byłby ze mnie majsterkowicz, gdybym kupił gotową... Czytaj dalej »


Tiny-tapper na ATtiny85

Tiny-tapper na ATtiny85

ak jakoś niedawno przyczepiła się do mnie myśl: zrób jakąś mini-gierkę na ATtiny85. Jako że myśl się odczepić nie chciała, w końcu gierka powstała. Wybrałem uproszczoną wersję Tappera - choćby dlatego, że zrobienie kolejnego klona Tetris czy Pacmana to nie jest (przynajmniej moim zdaniem) specjalnie trudne zadanie, a przy Tapperze trzeba było... Czytaj dalej »


Sygnalizator otwarcia bramy garażowej

Sygnalizator otwarcia bramy garażowej

Chciałbym się z Wami podzielić projektem, który jak pewnie większość takich projektów – wziął się z pewnej potrzeby. Otóż mój znajomy, który miesza w domku jednorodzinnym ma garaż. Garaż jest otwierany elektrycznie za pomocą m.in. pilota zdalnego sterowania. Często zdarzało się, że w nocy brama garażowa była otwarta... Czytaj dalej »


Robot pubga v1.0

Robot pubga v1.0

Był taki pomysł, żeby zbudować robota. Linefollower? jak już to na poważnie, a mi sie nie chce. Jakiś manipulator? nie mam napędów. Autko? to też chcę na poważnie zrobić, coś więcej niż lego. Wybór padł na robota, który miał po prostu zająć czymś kolegów i nauczycieli w szkole... Czytaj dalej »


Homebridge na Raspberry Pi Zero W

Homebridge na Raspberry Pi Zero W

Aplikacji do zarządzania smarthomem na system android jest mnóstwo, ale co jest dostępne dla użytkowników iOS? Apple udostępniło protokół HAP (HomeKit Accessory Protocol) aby móc połączyć urządzenia trzecich firm do aplikacji dom. Można samemu stworzyć odpowiedni kod który połączy nasze esp z aplikacją ale można wykorzystać... Czytaj dalej »


Stacja meteo z radiowym przesyłaniem danych

Stacja meteo z radiowym przesyłaniem danych

Od dawna interesowały mnie pomiary warunków meteorologicznych w mojej miejscowości, pierwsza stacja meteorologiczna, którą zbudowałem około roku 2010, wykonana była na mikrokontrolerze Atmega32. Do komunikacji z światem wykorzystywała moduł LAN Wiznet 7010a. Stacja ta była oprogramowana w języku BASCOM... Czytaj dalej »


Wielokostka do gier planszowych

Wielokostka do gier planszowych

Tradycyjna kostka do gry jest prosta w budowie, tania ale ma pewne wady. Potrafi potoczyć się w trudno dostępne miejsce. Kolejna wada jest hałas przez nią wytwarzany oraz fakt, że potrafi wpaść na planszę gry i przewrócić pionki. Wad tych pozbawiona jest kostka elektroniczna... Czytaj dalej »


Wirtualna ściana na ATtiny13

Wirtualna ściana na ATtiny13

Na wstępie zaznaczam: ani kody nie są mistrzostwem świata, ani ta cała elektronika nie jest najwyższego lotu. Dla mnie ważne było przedstawienie działającego i przydatnego urządzenia, jeśli ktoś będzie chciał zrobić lepiej - przynajmniej będzie miał jakąś podstawę... Czytaj dalej »


Minilodówka DIY na 12V

Minilodówka DIY na 12V

Chciałbym zaprezentować Wam lodówkę, którą sam zrobiłem. Zasilana jest zasilaczem 12V  7A. Tak duży prąd potrzebny jest do zasilania 5A ogniwa Peltiera, 2 wentylatorów i LEDów. Nie był potrzebny aż tak mocny, ale tylko taki... Czytaj dalej »


Regulowany sterownik PWM 12V

Regulowany sterownik PWM 12V

Dzisiaj chcę się z wami podzielić moim trzecim już projektem opisywanym na tym forum. Jest to zasilacz idealnie nadający się do majsterkowania czy warsztatu sprawdzi się też w roli zasilacza laboratoryjnego... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Stacja meteo z radiowym przesyłaniem danych 23%, 65 głosów
  65 głosów 23%
  65 głosów - 23%
 • Minilodówka DIY na 12V 12%, 34 głosów
  34 głosów 12%
  34 głosów - 12%
 • Sygnalizator otwarcia bramy garażowej 12%, 33 głosów
  33 głosów 12%
  33 głosów - 12%
 • Wielokostka do gier planszowych 9%, 26 głosów
  26 głosów 9%
  26 głosów - 9%
 • Robot pubga v1.0 9%, 25 głosów
  25 głosów 9%
  25 głosów - 9%
 • Tiny-tapper na ATtiny85 9%, 24 głosów
  24 głosów 9%
  24 głosów - 9%
 • Regulowany sterownik PWM 12V 7%, 20 głosów
  20 głosów 7%
  20 głosów - 7%
 • Lampa UV do paznokci 7%, 19 głosów
  19 głosów 7%
  19 głosów - 7%
 • Wirtualna ściana na ATtiny13 6%, 18 głosów
  18 głosów 6%
  18 głosów - 6%
 • Homebridge na Raspberry Pi Zero W 6%, 16 głosów
  16 głosów 6%
  16 głosów - 6%
Liczba głosów: 280
Liczba głosujących: 158
19 lipca 2019 - 27 lipca 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, avr, forbot, forbotdiy, gry, konsola

Trwa ładowanie komentarzy...