KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #26

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #26

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście wszystkie oryginalne DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów gier, robotów oraz oryginalnych zegarów DIY.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

Monitor obciążenia komputera

Monitor obciążenia komputera

Dość długo zabierałem się za ten projekt, ale w końcu udało się go zrealizować. Powstał on, ponieważ potrzebowałem czegoś, co umożliwi mi szybki wgląd w aktualne obciążenie komputera, bez niepotrzebnego przełączania okienek. Rozwiązanie czysto programowe byłoby też w moim przypadku o tyle mniej praktyczne, że często korzystam z... Czytaj dalej »


Kompaktowy zegar z wyświetlaczem LCD

Kompaktowy zegar z wyświetlaczem LCD

Założeniem projektu było zbudowanie w krótkim czasie biurkowego zegara. Na początku rozważałem zbudowanie prostego zegara na wyświetlaczach siedmiosegmentowych, jednak po przeanalizowaniu potrzebnych funkcjonalności stanęło na cyfrowym wyświetlaczu LCD... Czytaj dalej »


iNap GPU - (druga) najgorsza karta graficzna na świecie

iNap GPU - (druga) najgorsza karta graficzna na świecie

Jak zatem mogłaby wyglądać najgorsza karta graficzna? GeForce GT 210? Nie, pewnie jakiś radeon. Może zintegrowana grafika? W dobie XXI wieku już mało kto pamięta karty jeszcze starsze - stosowano niegdyś karty na szynach ISA, jak Trident TVGA-9000i (którego akurat posiadam)... Czytaj dalej »


Zegarek z lampami IW-9 a'la nixie

Zegarek z lampami IW-9 a'la nixie

Lampy jarzeniowe cyfrowe, zwane szerzej jako Nixie przyciągają swoim wyglądem uwagę wielu osób. Odkąd wyszły z użycia jako wyświetlacze w miernikach itp. duże grono osób wykorzystuje je jako wyświetlacze w zegarach biurkowych. Spowodowane jest to tym, że do zapłonu, czyli podświetlenia cyfry wymagane jest napięcie ok. 170V prądu stałego... Czytaj dalej »


Wskazówkowy zegar diodowy

Wskazówkowy zegar diodowy

Dwa pierścienie po 24 diody (ten i ten) nakleiłem na okrągły kawałek kartonu, na środek dałem pojedynczą diodę (tę) a po przeciwnej stronie przykleiłem Raspberry Pi Zero WH (akurat miałem wersję z wlutowanymi złączami, co w tej sytuacji tylko utrudniało). Znalazłem informację, że... Czytaj dalej »


Sandał – rzeźba z domieszką elektroniki

Sandał – rzeźba z domieszką elektroniki

Praca przy komputerze zachęca do szukania sobie zajęć, które nie wymagają gapienia się w monitor. Oglądając film nagrany przez sąsiadów zza wschodniej granicy postanowiłem zainteresować się nowym hobby – amatorskim kowalstwem w miękkich metalach... Czytaj dalej »


Fly And Shoot - gra z dedykowanym kontrolerem

Fly And Shoot - gra z dedykowanym kontrolerem

Jako, że jestem wielkim fanem gier komputerowych to nieuniknione było to, że w pewnym momencie spróbuję w jakiś sposób połączyć swoje zainteresowanie elektroniką oraz grami. W taki sposób narodził się pomysł na projekt... Czytaj dalej »


C3PO - po mojemu

C3PO - po mojemu

Części do robota drukowane są na drukarce własnej roboty - może nie do końca, ponieważ trochę rozwiązań podpatrzyłem z drukarki RatRig. Jako, że i tak zawsze obrabiam wydrukowany materiał drukowałem z dyszą 1mm. Jakość wydruku nie powala ale po szlifowaniu i szpachlowaniu... Czytaj dalej »


Retro gra Arkanoid LED 8x8 Arduino

Retro gra Arkanoid LED 8x8 Arduino

Chciałem opisać tutaj jeden ze swoich pierwszych projektów, z wykorzystaniem Arduino Uno. Odgrzebałem go ostatnio z dna szuflady - jest to gra Arkanoid, czyli zbijanie kafelków u góry ekranu odbijając poruszającą się piłkę rakietką. Moja fascynacja wykorzystywaniem domowo wykonanych... Czytaj dalej »


Robot inspekcyjny

Robot inspekcyjny

Na pierwszy ogień poszły komponenty. Leonardo wyleciało do innego projektu, gdzie miało o wiele więcej sensu, a w jego miejsce trafił Teensy 3.6 (pod linkiem 3.5 dostępny w Botlandzie - różnią się głównie mocą obliczeniową). Shield zastąpiłem dwoma osobnymi dwukanałowymi sterownikami... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

diy, forbotdiy, inspiracja, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...