Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Domowa wycinarka wodna (waterjet) za 3 599$?

Wiadomości 21.09.2016 Jacek Piechociński

wazer_waterjet_1Światła reflektorów skierowane są na druk 3D, tymczasem na Kickstarterze pojawił się ciekawy projekt domowej… wycinarki wodnej (waterjet).

Wazer w przeciągu 5 dni zdobył ponad 900,000$. Trzeba przyznać, że jest to jedna z lepszych kampanii ostatnich miesięcy.

Wazer to projekt wycinarki, w której „ostrzem tnącym” jest woda oraz piasek. Urządzenie pozwala wycinać dowolne kształty w takich materiałach jak szkło, kamień, plastik oraz wielu odmianach metali. Takie rozwiązania już od dawna istnieją na rynku, lecz pierwszy raz zaprezentowano urządzenie, które spokojnie możemy umieścić w domowym warsztacie.

Urządzenie składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest element tnący, czyli głowica przez którą przechodzi woda z piaskiem pod wysokim ciśnieniem. Drugim elementem jest pompa, dzięki której powstaje potrzebne ciśnienie.


Wycinanie za pomocą strumienia wody ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość wycinania w różnych materiałach (twardych oraz miękkich). Wycinanie tą metodą jest dokładne, a powierzchnia cięcia nie jest poszarpana. Nie potrzeba również żadnej wentylacji do pracy urządzenia.

Projektowanie elementów jest bardzo proste. Wystarczy przygotować plik w programie SolidWorks, Adobe Illustrator, czy SketchUp zapisać go w formacie DXF lub SVG, a następnie wysłać do urządzenia. Oprogramowanie Wazera zawiera kreator, który pozwoli na konfigurację cięcia. Urządzenie w przedsprzedaży można było nabyć za 3 599$ (normalna cena 5 999$).

Źródło: [1]

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

Nikt jeszcze nic nie napisał. Dodaj pierwszy komentarz.

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.