KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot w balecie, czyli jak Nao podbił tańcem Brooklyn

Robot w balecie, czyli jak Nao podbił tańcem Brooklyn

W zeszły wtorek w Brooklyn Academy of Music miała miejsce premiera sztuki pt. "Robot". Przedstawienie to podobało się widzom, nawet mimo tego, że zespół baletowy miał problemy z utrzymaniem równowagi. Dlaczego?

Nie na co dzień mamy przecież do czynienia z występującymi w balecie...  robotami!

Ciężko mówić tu, niestety, o gracji tych robo-baletnic. W przedstawieniu wzięło udział 7 humanoidów Nao (produkcji Aldebaran Robotics). Roboty te mają czasami problemy z utrzymaniem pionu. Nic więc dziwnego, że gdy kazano im tańczyć, natychmiast się przewracały.

Nie było to jednak problemem dla widzów - wręcz przeciwnie, gdy humanoidy przewracały się, ludzie reagowali tak samo, jak reagują na widok przewracającego się niemowlaka. Wszelkie próby podniesienia się Nao zaś były nagradzane aplauzem.

"Robot" składa się tylko z dwóch aktów. W pierwszym jeden z Nao (nazwany Pierre) jest nauczany baletu przez człowieka, w drugim biorą udział wszystkie roboty, próbujące tańczyć synchronicznie.

Na ten moment nie wiadomo, czy sztuka ta - autorstwa Blanca Li Dance Company - będzie wystawiana poza USA. Czy poszlibyście na takie przedstawienie w Polsce?

Źródło: [1]

balet, humanoid, nao, taniec, występy

Trwa ładowanie komentarzy...