KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Drony zamknięte w klatce? Taka jest przyszłość dostaw!

Drony zamknięte w klatce? Taka jest przyszłość dostaw!

Dostawy towarów to przyszłość dronów. Do najtrudniejszych wyzwań stojących przed tym przedsięwzięciem należy jednak zapewnienie bezpieczeństwa dla użytkowników i przesyłek.

Świetnym rozwiązaniem okazuje się składana klatka z włókna węglowego, która powstała na uczelni EPFL.

Odbijające się od przeszkód klatki ochronne dla quadrocopterów nie są nowym pomysłem. Zazwyczaj nie jest to jednak praktyczne rozwiązanie z powodu ich dużych rozmiarów. W tym przypadku jest inaczej. Klatka wraz z dronem może być łatwo i szybko złożona, a rozmiar całości zmniejsza się z 65x65x43 cm do 31x38x12 cm.

Dowolny towar o masie do 0,5 kg jest transportowany w pudełku lub siatce nad dronem. Takie rozwiązanie okazało się o wiele efektywniejsze niż bardziej intuicyjne zawieszenie pakunku pod quadrocopterem. Sama klatka ma niewielki wpływ na efektywność, która i tak jest znacznie obniżona z powodu przewożonego ładunku.

Dron jest autonomiczny, ale nie ma systemu wykrywania i omijania przeszkód. Porusza się jedynie pomiędzy punktami orientacyjnymi GPS. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzi, to problemem mogą okazać się odstępy pomiędzy prętami, przez które łatwo jest włożyć palce.

Po zwiększeniu urządzenia w skali będzie ono mogło dostarczyć 2-kilogramowe przesyłki na odległość 15 km. Ten opis pasuje do 86% paczek wysyłanych przez Amazon.

W planach są już także kamery, które ułatwią precyzyjne lądowanie, oraz spadochrony uruchamiające się w razie awarii. Mają też powstać inne kształty klatek, które pozwolą na transport różnorodnych przedmiotów, np. dokumentów.

Źródło: [1]

bezpieczeństwo, dostawa, drony, klatka, spadochron

Trwa ładowanie komentarzy...