KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Dubaj rzuca wyzwanie – World Future Sports Games 2017

Dubaj rzuca wyzwanie – World Future Sports Games 2017

Niedawno zakończyły się największe zawody quadrcoopterów na świecie. World Drone Prix przyciągnęło do Dubaju setki pilotów oraz widzów. Najlepszy okazał się 15 latek z Wielkiej Brytanii, który zgarnął 250 tys. dolarów nagrody!

To jednak nie koniec! Niedawno przedstawiciele miasta ogłosili dodatkowo organizację olimpiady dla sportów przyszłości. 

Wiadomo, że inwestując odpowiednie środki finansowe każdą dyscyplinę można przedstawić w sposób niezwykle ciekawy. Do tej pory wyścigi dronów wydawały mi się już widowiskowe same w sobie. Szejkowie z Dubaju uznali jednak, że to za mało i postanowili zorganizować wydarzenie we własnym stylu.

Tor dla quadrocopterów w Dubaju. Źródło: https://www.facebook.com/WorldDronePrixDubai

Tor dla quadrocopterów w Dubaju. Źródło: https://www.facebook.com/WorldDronePrixDubai

Najlepsi piloci, długi, oświetlony i ruchomy tor (!), wywiady z zawodnikami i transmisje obrazu prosto z pokładu quadrocopterów. Do tego pula nagród - 1 mln dolarów! Tak właśnie wyglądały zawody World Drone Prix. Jeśli nie śledziliście wydarzenia, to sprawdźcie poniższe podsumowanie:

Jest jednak szansa dla nas, czyli osób zajmujących się również robotyką. Władze Dubaju ogłosiły, że w grudniu 2017 roku zorganizują World Future Sports Games. Wydarzenie skupione wokół tematu najnowszej techniki: wyścigi dronów, roboty pływające, biegające, zapaśnicze (sumo?) oraz zawody samochodów autonomicznych. Mówiąc w skrócie olimpiada dla urządzeń autonomicznych.

Jeśli plany się powiodą, to igrzyska takie będą odbywały się w Dubaju regularnie, co dwa lata. Władze miasta mają świadomość, że aktualna technika prawdopodobnie nie pozwoli na bardzo widowiskowe zmagania. Wierzą, jednak że wydarzenia takie są potrzebne, do podniesienia poziomu autonomii urządzeń. Dlatego postanowili zainwestować w te zawody zarówno środki, jak i czas!

Źródło: [1]

drony, Dubaj, igrzyska, roboty, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...