KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

FORBOT 2.0 ciąg dalszy – nowe forum! Koniec z robotyką?

FORBOT 2.0 ciąg dalszy – nowe forum! Koniec z robotyką?

W lutym premierę miała nowa wersja naszego bloga. Dzięki aktualizacji czytanie artykułów oraz kursów elektroniki stało się jeszcze wygodniejsze.

Tym razem pora na jeszcze większą zmianę, czyli nowe forum! Przejrzysty szablon oraz wygodny edytor to jedne z ważniejszych nowości.

Premiera nowego forum odbyła się już kilkanaście dni temu. Za nami większość testów, pora więc szerzej ogłosić dobrą nowinę. Co się zmieniło? Praktycznie wszystko! Po pierwsze, całe archaiczne forum zostało przebudowane i dostosowane do urządzeń mobilnych. Od teraz bez problemu możecie czytać i pisać wiadomości z PC, tabletów oraz telefonów:

Nowa wersja forum.

Nowa wersja forum.

Nowy edytor wiadomości

Nowe forum to wiele wygodnych narzędzi. Największym ułatwieniem na pewno będzie nowy edytor, który pozwala na szybkie formatowanie wiadomości i jednoczesne wgrywanie wielu zdjęć. Całość działa dynamicznie, bez konieczności przeładowywania strony, więc wszelkie zmiany można od teraz wprowadzać błyskawicznie. 

Nowy edytor wiadomości.

Nowy edytor wiadomości.

Reakcje i emoji

Dzięki tej aktualizacji pojawiło się również kilka wygodnych usprawnień. W tym między innymi jednolity mechanizm oceny postów, który pozwala na wzajemne ocenianie wiadomośći:

Nowy system oceny postów.

Nowy system oceny postów.

Miłym akcentem jest również możliwość dynamicznego wstawiania popularnych emoji:

Dynamiczne wstawianie emoji.

Dynamiczne wstawianie emoji.

Wygodniejsze komentowanie

Jednym z większych udogodnień na pewno będzie również nowy moduł łączący forum z blogiem, który znacznie ułatwi komentowanie wpisów. Od teraz mechanizm ten jest znacznie wygodniejszy, a samo publikowanie komentarzy nie wymaga przeładowania strony. Funkcja ta jest w ostatniej fazie testów. Aktualnie nowy widok komentarzy jest dostępny dla kilku najnowszych wpisów. 

Nowy system komentarzy.

Nowy system komentarzy.

Co z kontami i postami?

Wszystkie konta, tematy oraz posty zostały przeniesione, więc każdy kto miał już konto na naszym forum może zacząć udzielać się na nowej platformie. Pozostałe osoby gorąco zachęcam do rejestracji oraz aktywnego korzystania z forum. Funkcje nowego forum można dowolnie testować w specjalnym temacie testowym. Więcej informacji o nowych i ciekawych funkcjach znaleźć można tutaj:

Korzystając z okazji wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły podczas testów. Szczególnie dla użytkowników: ethanak, Elvis, deshipu, Sabre, Gieneq, Philip, marek1707, szczawiosław, Rutra, Slawus, Nawyk (oraz wszystkich innych, których teraz przypadkiem pominąłem).

Co dalej z forum?

Zmiana platformy, na której działa forum to dopiero początek szerszych zmian związanych z naszym miejscem do prowadzenia dyskusji. Przed nami ostatnie poprawki i wielkie porządki, które pozwolą zwiększyć czytelność wszystkich kategorii.

Niedługo wymóg ten zostanie oficjalnie zniesiony i będzie możliwe swobodne pisanie na wszelkie tematy związane z podstawami elektroniki, mikrokontrolerami oraz popularnymi platformami takimi jak Arduino oraz Raspberry Pi. Mile widziane będą również opisy projektów. Dobrym początkiem są nowe tematy, w których pojawiły się opisy ciekawych projektów (kliknięcie na zdjęcie przenosi do tematu):

Dajcie znać w komentarzach jak podoba Wam się taka odsłona forum? Czekam również na opinie dotyczące zmiany profilu całego forum! Uprzedzając pytania: oczywiście robotyka będzie nadal bardzo ważna i mile widziane będą również opisy Waszych robotów.

blog, forbot, forum

Trwa ładowanie komentarzy...