KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #23

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #23

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostatnie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz sztuki.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się ostatnio na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

Delta Astra*

Delta Astra*

Jakiś rok temu pomyślałem, ze może spróbuję swoich sił w tematyce robotów typu delta. Zainspirowała mnie również konstrukcje Kolegów, Eukaryota Delta Robot V3.0 oraz deshipu Deltabot; którym serdecznie dziękuję za opisanie rezultatów swoich prac... Czytaj dalej »


Urządzenie do monitorowania prądów fazowych silnika

Urządzenie do monitorowania prądów fazowych silnika

Witam serdecznie wszystkich czytelników Forbota w tym artykule chciałbym opisać projekt, który udało mi się skończyć całkiem niedawno. Mowa o urządzeniu do monitorowania prądów fazowych silników elektrycznych. W kwestii, krótkiego wstępu warto wspomnieć, że silniki elektryczne... Czytaj dalej »


Mieszadełko magnetyczne

Mieszadełko magnetyczne

Witam wszystkich. Chciałbym wam przedstawić mój projekt mieszadełka magnetycznego z regulowaną prędkością obrotów.Oprócz przedstawionego poniżej urządzenia trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy magnes pokryty teflonem. Z tego co widziałem może być również... Czytaj dalej »


8-bitowa konsola do gier

8-bitowa konsola do gier

Cześć majsterkowicze! Jakiś czas temu zakupiłem konsolę Nintendo Switch, po wielu godzinach frajdy jaką mi dała włączył mi się instynkt majsterkowicza i zrodziła idea zbudowania własnej konsoli. Początkowo rozważałem użycie Raspberry Pi i zbudowanie handheldowego emulatora... Czytaj dalej »


Inteligentny obraz luminescencyjny

Inteligentny obraz luminescencyjny

Witam, z racji, że z zawodu jestem chemikiem, a hobbistycznie lubię pobawić się nieco elektroniką, chciałbym zgłosić projekt DIY, który łączy te dwie pasje. Pomysł na stworzenie inteligentnego obrazu luminescencyjnego narodził się po remoncie pokoju, gdy na ścianach... Czytaj dalej »


Serwer WWW Apache w praktyce

Serwer WWW Apache w praktyce

W poprzednim odcinku dowiedzieliśmy się, jak uruchomić z poziomu serwera WWW skrypty pisane w dowolnym języku, i jak pozwolić im na komunikację z GPIO i magistralami SPI/I2C na przykładzie odczytu danych z czytnika RFID. Dzisiaj spróbujemy komunikacji w drugą stronę: z poziomu przeglądarki spróbujemy wysłać coś na magistralę... Czytaj dalej »


Autonomiczny robot z GPS

Autonomiczny robot z GPS

W życiu każdego studenta przychodzi monet, kiedy musi się spiąć i zrobić pracę inżynierską. Jako, że większość proponowanych tematów przez uczelnię nie wpadło w obszar moich zainteresowań, a już od jakiegoś czasu chciałem pobawić się w budowę robota z GPS to właśnie taki temat zaproponowałem promotorowi... Czytaj dalej »


Skrzynka zabezpieczona za pomocą RFID

Skrzynka zabezpieczona za pomocą RFID

Każdy zapewne ma rzeczy które chce mieć schowane i zabezpieczone przed ciekawskimi osobami stąd też zrodził się u mnie pomysł na zaadoptowania do tego celu drewnianej skrzynki która stała u mnie od dłuższego czasu zawalając tylko przestrzeń. Przede wszystkim zależało mi na tym by z zewnątrz nie było widać żadnych modyfikacji... Czytaj dalej »


Najprostsza łódka sterowana BT

Najprostsza łódka sterowana BT

Z góry zaznaczam, iż projekt jest baaardzo stary, ma już blisko 3 lata. Jego celem było zbudowanie czegoś pływającego, a związku z tym, że aktualnie trwały wówczas wakacje, pomyślałem, że spróbuję swoich sił w pseudo-modelarstwie. Tak powstała bardzo prosta łódka – w założeniu, miała być... Czytaj dalej »


Prosty alarm laserowy na NE555

Prosty alarm laserowy na NE555

Nie dawno wpadłem na pomysł stworzenia prostego alarmu dzięki któremu miałbym możliwość zabezpieczenia swoich robotów przed zabraniem przez młodszego brata do zabawy. Projekt zrealizowałem wykorzystując NE555, LM358, fotorezystor, buzzer, tranzystor BC547, potencjometr, rezystory... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, forbotdiy, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...