KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

FPGA Hackathon & Conference – rejestracja do 7 listopada!

FPGA Hackathon & Conference – rejestracja do 7 listopada!

Interesujesz się nowymi technologiami i masz już opanowane podstawy pracy z FPGA? Zapisz się na hackathon i wygraj atrakcyjne nagrody!

Częścią wydarzenia jest też konferencja, na której wygłoszone zostaną ciekawe prelekcje na temat telekomunikacji, FPGA i kosmosu.

FPGA Hackathon & Conference 2022 to trzydniowe wydarzenie stworzone przez pracowników Krakowskiego Centrum Technologicznego Nokia dla osób zainteresowanych nowymi technologiami, a szczególnie tematyką układów FPGA, które znajdują szerokie zastosowanie w rozwoju telekomunikacji. Rejestracja na hackathon już ruszyła i trwa tylko do 7 listopada!

Spotkanie to stwarza przestrzeń do wymiany doświadczeń, wiedzy i networkingu. Łączy biznes ze środowiskiem akademickim. Każdy – zarówno studenci, jak i specjaliści z wieloletnim doświadczeniem – znajdzie coś dla siebie. Celem wydarzenia jest prezentacja najnowszych trendów technologicznych, dzięki którym usprawniamy telekomunikację i branżę IT.

Trwający 24 godziny hackathon daje możliwość przetestowania swoich umiejętności i wykorzystania wiedzy w praktyce. W tym roku kontynuowana będzie tematyka misji na Marsa – rozpoczęta w 2020 r. przez osiedlenie się na Czerwonej Planecie, a następnie stworzenie nowej cywilizacji. Tym razem uczestnicy hackathonu stworzą tzw. pomocników, którzy usprawnią codzienne życie mieszkańców.

Organizatorzy i sponsorzy wydarzenia zapewniają niezbędne oprogramowanie do rozwiązania zadań. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym m.in. zestawy Terasic DE10-Nano Development Kit oraz quadrocopter DJI Mavic MINI 2 4K ZOOM.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu?

Na konferencję zapraszamy wszystkich pasjonatów nowych technologii, niezależnie od poziomu doświadczenia. W hackathonie mogą wziąć udział zespoły 2-3-osobowe. Jednak można zgłaszać się również indywidualnie, a organizatorzy dobiorą zespół spośród zgłoszeń. Potrzebne są podstawowa wiedza z zakresu technologii FPGA i własny komputer.

Zarejestruj się »

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wymagana wcześniejsza rejestracja. Zapisy na konferencję trwają do 21 listopada 2022, natomiast osoby zainteresowane udziałem w hackathonie muszą zgłosić swój udział do 7 listopada 2022. Hackathon oraz konferencja odbędą się w dniach 25–27 listopada. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

Układ scalony – czym jest i jak powstaje? Czym są czipy?
Układ scalony – czym jest i jak powstaje? Czym są czipy?

Co to jest układ scalony? To pytanie zadawane nie tylko przez elektroników, bo to dzięki tym elementom powstają wszystkie elektroniczne…... Czytaj dalej »

fpga, hackathon

Trwa ładowanie komentarzy...