KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Jak połączyć Raspberry Pi, Arduino, MATLAB i Simulink?

Jak połączyć Raspberry Pi, Arduino, MATLAB i Simulink?

The MathWorks od dawna wspiera inżynierów podczas symulacji systemów. Dodanie zestawu narzędzi Simulink uprościło modelowanie oraz symulację systemów wbudowanych.

Już niedługo, 26 września 2017 roku, odbędzie się bezpłatne webinarium podczas, którego będzie można zapoznać się z rozwiązaniami tzw. Model Based Design w praktyce.

Proces projektowania nowych algorytmów jest zwykle bardzo pracochłonny. Gdy platformą docelową jest system wbudowany czas realizacji projektu może się wydłużyć. Dodatkowo, w fazie testowania rozwiązania może się okazać, że przyjęte założenia nie spełniają wymagań i cały proces projektowania należy powtórzyć.

Aby wesprzeć proces projektowania i zminimalizować powtórzenia związane z potencjalnymi błędami, firma The MathWorks proponuje rozwiązanie bazujące na modelu symulacyjnym (tzw. Model Based Design), gdzie kod algorytmu na platformę docelową generowany jest automatycznie już po przeprowadzeniu wszystkich testów.

Matlab i Simulink zapewniają wydajne narzędzia symulacyjne.

Matlab i Simulink zapewniają wydajne narzędzia symulacyjne.

Podejście proponowanie przez firmę The MathWorks nie jest jeszcze spopularyzowane dla tego już niedługo, 26 września o godzinie 10:00 odbędzie się darmowe webinarium poświęcone "Wykorzystaniu tanich platform sprzętowych z oprogramowaniem MATLAB i Simulink".

Na prostych przykładach pokazane zostanie jak szybko przejść z etapu projektowania i symulacji do prototypowania i wdrażania na sprzęcie, bez żmudnego pisania kodu C/C++ i tym samym łatwe przeniesienie rozwiązania z teorii do praktyki. Szkolenie poprowadzi Pan Rafał Płatek, który jest Inżynierem aplikacji w firmie Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k.

mathworks, matlab, simulink, wbudowane, webinarium

Trwa ładowanie komentarzy...