KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Konferencja i hackathon dla fanów FPGA już w listopadzie!

Konferencja i hackathon dla fanów FPGA już w listopadzie!

Nadchodzi kolejna edycja FPGA Hackathon and Conference organizowanego przez pracowników Nokia Kraków. Wydarzenie to łączy świat biznesu, nauki i pasjonatów nowych technologii.

Do udziału w hackathonie będą mogły zgłaszać się 2-3 osobowe drużyny. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają m.in. niezbędny sprzęt.

Krakowskie Centrum Technologiczne Nokii zaprasza na trzecią edycję hackathonu i konferencji FPGA, które odbędą się w dniach od 25 do 27 listopada. Będzie to kolejna edycja wydarzenia skierowanego do miłośników nowych technologii oraz układów FPGA.

Technologia układów FPGA zdobywa coraz większą popularność. Ma zastosowanie w telekomunikacji oraz kluczowe znaczenie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Wydarzenie to stwarza więc przestrzeń do wymiany doświadczeń, integracji środowiska naukowego z biznesem i nawiązywania cennych znajomości. FPGA Hackathon and Conference to 3 dniowe wydarzenie.

Konferencja FPGA

Jednodniowa konferencja odbędzie się już 25 listopada 2022. Całość zostanie przeprowadzona w pełni zdalnie. Prelegentami będą specjaliści z branży FPGA. Podzielą się oni swoją wiedzą, doświadczeniem i zarażą słuchaczy pasją do tematów związanych z układami programowalnymi. Celem konferencji jest promocja najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej.

Hackathon FPGA

Z kolei 26 i 27 listopada 2022 na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego (oraz online) odbędzie się 24-godzinny hackathon, który po raz pierwszy odbędzie się w formie hybrydowej, to miejsce do wykorzystania wiedzy w praktyce, sprawdzenia swoich umiejętności oraz dobrej zabawy.

W poprzednich latach uczestnicy hackathonu zajmowali się zadaniami związanymi z osiedlaniem się na Marsie. Rozwinięto już tam odpowiednią gospodarkę, więc w tym roku zawodnicy zajmą się poprawą jakości życia mieszkańców marsjańskiej kolonii. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji wydarzenia będzie stworzenie elektronicznych Pomocników, którzy wesprą mieszkańców w codziennym życiu.

Do udziału w tym hackathonie mogą zgłaszać się 2-3 osobowe drużyny. Niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne związane z układami FPGA. Organizatorzy zapewniają oprogramowanie oraz sprzęt, które są potrzebne do rozwiązania zadań.

Znajomość FPGA, to świetny atut na rynku pracy - sprawdź się w praktyce!

Znajomość FPGA, to świetny atut na rynku pracy - sprawdź się w praktyce!

Zarówno konferencja, jak i hackathon są całkowicie bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która wystartuje dopiero w październiku, ale już teraz warto rozpocząć swoje przygotowania! Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia.

fpga, hackathon, konferencja

Trwa ładowanie komentarzy...