Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Krakowskie Centrum Technologiczne Nokii zaprasza na drugą edycję hackathonu i konferencji FPGA, które odbędą się online w dniach od 19 do 21 listopada 2021. Będzie to już II edycja wydarzenia skierowanego do miłośników nowych technologii oraz układów FPGA.
Konferencja FPGA
Podczas konferencji online specjaliści z branży podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i zarażą uczestników pasją do tematów związanych z FPGA. Celem tej konferencji jest integracja środowiska naukowego z biznesem, wymiana wiedzy i doświadczeń, promowanie najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej.
Prelegentami podczas konferencji będą specjaliści na co dzień pracujący z technologią FPGA dla takich firm jak Nokia, Siemens, Aldec oraz Mathworks. Więcej informacji na temat konferencji (która odbędzie się 19 listopada) oraz jej haromonogram znaleźć można na stronie wydarzenia.
24-godzinny hackathon
Dzień po konferencji ruszy hackathon, w którym udział mogą wziąć zespoły składające się z 2-3 osób. Wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza i umiejętności związane z tworzeniem programów dla FPGA. Organizatorzy i sponsorzy zapewniają niezbędne urządzenia do rozwiązywania zadań.
Platformą sprzętową, na której rozgrywany będzie hackathon są zestawy Cyclone V GX Starter Kit. Oprócz tego uczestnicy otrzymają dostęp do niezbędnych programów: Intel Quartus Prime Lite, Questa Advanced Simulator, Riviera-PRO, Onespin oraz MATLAB-a.
A jaki będzie motyw? W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji hackathonu, uczestnicy zdobyli Marsa. Dlatego w tym roku zadanie będzie równie kosmiczne. Marsjańska kolonia szybko się rozwija. Pracuje tam wielu ludzi o różnych zawodach. Powstaje nowa gospodarka. Używanie tradycyjnych pieniędzy jest tam niestety niepraktyczne. Dlatego społeczność zdecydowała się na stworzenie nowej kryptowaluty – NokiaCoin. Celem hackathonu będzie zaimplementowanie silnika FPGA do jej wydobycia.
Formularz rejestracyjny na konferencję i hackathon, szczegółowy harmonogram oraz spis nagród jest dostępny na stronie wydarzenia. Więcej informacji znaleźć można również na Facebooku. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja, która trwa tylko do 17 listopada!
Kurs FPGA – #1 – podstawy VHDL w praktyce, spis treści
Ważną częścią elektroniki jest technika cyfrowa, której podstawy omówiliśmy w poprzednim kursie. Tym razem idziemy krok dalej! Poznamy w... Czytaj dalej »
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...