Promocja: 40% rabatu na wszystkie książki drukowane HELION (elektronika, programowanie) + darmowa dostawa. Polecane tytuły »

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz

Kurs elektroniki – #10 – podsumowanie, quiz

Pora na podsumowanie naszego kursu podstaw elektroniki, którego zadaniem było pokazanie tych zagadnień, które faktycznie są przydatne.

Na zakończenie quiz pozwalający sprawdzić czy masz już praktyczne pojęcie na temat elektroniki. Oprócz tego kilka informacji o dalszej możliwości rozwijania swoich elektronicznych umiejętności.

Zanim przejdziesz do quizu sprawdzającego umiejętności zdobyte podczas kursu elektroniki, upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi artykułami z tej serii. Wpisy związane z tym kursem znaleźć można pod tagiem kursElektroniki oraz w poniższym spisie treści:

Przy okazji warto wspomnieć, że kolejne artykuły dotyczące podstaw elektroniki znaleźć można w kontynuacji tej serii, czyli w kursie elektroniki, poziom II. Omówione zostały tam inne, bardziej rozbudowane elementy elektroniczne. Postawiony został również duży nacisk na budowę praktycznych projektów jak np. czujnik przeszkód, sterownik serwomechanizmów czy tester pilotów TV.

Sprawdź co wiesz o elektronice

Z okazji zakończenia kursu elektroniki przygotowany został prosty quiz. Każdemu chętnemu losowane jest 5 pytań zamkniętych. Dzięki nim w łatwy sposób można zweryfikować swoją wiedzę. Na koniec wynik możecie zapisać w rankingu (poniżej widoczna jest aktualna kolejność).

Jest to test internetowy, jak wiadomo, zawsze w takiej sytuacji można jakoś oszukać, aby uzyskać lepszy wynik. Więc nagród nie ma, jedynie własna satysfakcja ze zdobytej wiedzy! Quiz można wypełniać raz na godzinę! Wpisy łamiące regulamin będą usuwane.

Tablica wyników: Podstawy elektroniki

#NazwaDodanyPunktyWynik
Tabela ładuje się
Brak dostępnych danych

Co dalej? Który kurs wybrać?

Gratulacje - masz już za sobą kurs podstaw elektroniki! Możesz teraz wybrać praktycznie dowolny inny kurs z naszej serii i będziesz w stanie poradzić sobie z opisanymi tam ćwiczeniami, a do tego nauczysz się budowy rozbudowanych i użytecznych układów.

Jeśli szukasz konkretnej rekomendacji to najwięcej osób do tej pory zdecydowało się na:

W przypadku negatywnego wyniku quizu warto wrócić do lekcji elektroniki i przyłożyć się do ćwiczeń praktycznych. Elektroniki nie da się nauczyć tylko przez czytanie. Bardzo ważne jest samodzielne eksperymentowanie, nawet jeśli czasami doprowadzi ono do uszkodzenia elementów. Lepiej, aby stało się to teraz, niż podczas uruchamiania większego układu w przyszłości!

Na koniec jeszcze wielka, bardzo ważna prośba - wykonałeś ćwiczenia z tego kursu? Zostaw komentarz i daj nam znać czy ten kurs był dla Ciebie pomocny. To naprawdę bardzo ważne, bo miło wiedzieć, że materiały, które tworzymy są potrzebne!

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 4.9 / 5. Głosów łącznie: 99

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!

Nawigacja kursu

Aktualna wersja kursu: Damian Szymański, ilustracje: Piotr Adamczyk. Pierwsza wersja: Michał Kurzela. Schematy montażowe zostały wykonane przy częściowym wykorzystaniu oprogramowania Fritzing (oraz własnych bibliotek elementów). Zakaz kopiowania treści kursów oraz grafik bez zgody FORBOT.pl

Data ostatniego sprawdzenia lub aktualizacji tego wpisu: 20.03.2020.

cewki, diody, elektronika, kondensatory, kurs, kursElektroniki, przekaźniki, rezystory, tranzystory

Trwa ładowanie komentarzy...