Pora na podsumowanie naszego kursu podstaw elektroniki, którego zadaniem było pokazanie najbardziej przydatnych zagadnień.
Na zakończenie proponujemy quiz, który pozwoli Ci sprawdzić, czy masz już praktyczne pojęcie o elektronice. Oprócz tego znajdziesz tu jeszcze kilka informacji na temat dalszej możliwości rozwijania swoich elektronicznych umiejętności.
Zanim przejdziesz do quizu sprawdzającego umiejętności zdobyte podczas kursu elektroniki, upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi artykułami z tej serii. Wpisy związane z tym kursem znaleźć można pod tagiem kursElektroniki oraz w poniższym spisie treści:
Przy okazji warto wspomnieć, że kolejne artykuły dotyczące podstaw elektroniki znaleźć można w kontynuacji tej serii, czyli w kursie elektroniki, poziom II. Omówione zostały tam inne, bardziej rozbudowane elementy elektroniczne. Duży nacisk położony został również na budowę praktycznych projektów, takich jak np. czujnik przeszkód, sterownik serwomechanizmów czy tester pilotów TV.
Quiz - sprawdź, co już wiesz o elektronice
Pora na kolejny quiz – tym razem pytania będą dotyczyły całego kursu elektroniki (poziom I). Będziesz miał aż 15 minut, aby odpowiedzieć na 15 pytań jednokrotnego wyboru, dzięki którym w łatwy sposób zweryfikujesz swoją wiedzę. Jeśli wykonałeś pierwsze trzy quizy to na pewno świetnie sobie poradzisz!
Oto wyniki 5 osób, które niedawno wzięły udział w quizie. Teraz pora na Ciebie! Uwaga: wpisy w tej tabeli mogą pojawiać się z opóźnieniem, pełne wyniki są dostępne „na żywo” na stronie tego quizu.
Oto lista osób, które w ciągu ostatnich 7 dni osiągnęły najlepsze wyniki w tym quizie. W przypadku remisu liczy się czas udzielenia odpowiedzi na wszystkie pytania (im szybciej tym lepiej). Wyniki w tej tabeli aktualizowane są 2 razy dziennie - w każdej chwili możesz jednak podejrzeć pełną tabelę liderów.
Gratulacje – masz już za sobą kurs podstaw elektroniki! Możesz teraz wybrać praktycznie dowolny inny kurs z naszej serii i będziesz w stanie poradzić sobie z opisanymi tam ćwiczeniami, a do tego nauczysz się budowy rozbudowanych i użytecznych układów.
Nie wiesz, co wybrać? Zapytaj w komentarzu – chętnie doradzimy!
W przypadku negatywnego wyniku quizu warto wrócić do lekcji elektroniki i przyłożyć się do ćwiczeń praktycznych. Elektroniki nie da się nauczyć tylko przez czytanie. Bardzo ważne jest samodzielne eksperymentowanie, nawet jeśli czasami doprowadzi ono do uszkodzenia elementów. Lepiej, aby stało się to teraz niż podczas uruchamiania większego układu w przyszłości!
Kurs elektroniki, poziom II (projekty)
Kurs podstaw lutowania (THT)
Kurs programowania Arduino
Kurs Raspberry Pi od podstaw
Na koniec jeszcze wielka, bardzo ważna prośba – wykonałeś ćwiczenia z tego kursu? Zostaw komentarz i daj nam znać, czy ten kurs był dla Ciebie pomocny. To naprawdę bardzo ważne, bo miło wiedzieć, że materiały, które tworzymy, są potrzebne!
Czy wpis był pomocny? Oceń go:
Średnia ocena 4.9 / 5. Głosów łącznie: 168
Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!
Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!
Aktualna wersja kursu: Damian Szymański, ilustracje: Piotr Adamczyk. Pierwsza wersja: Michał Kurzela. Schematy montażowe zostały wykonane przy częściowym wykorzystaniu oprogramowania Fritzing (oraz własnych bibliotek elementów). Zakaz kopiowania treści kursów oraz grafik bez zgody FORBOT.pl
Data ostatniego sprawdzenia lub aktualizacji tego wpisu: 20.12.2020.
Dołącz do 11 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
Dołącz do 11 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...