KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Myślisz o założeniu firmy? Sprawdź Startup Academy!

Myślisz o założeniu firmy? Sprawdź Startup Academy!

Tym razem temat pozornie niezwiązany z tym, co codziennie pojawia się na Forbocie. Czyli słów kilka o tym jak pomóc sobie w zakładaniu firmy.

Ostatnio coraz więcej osób, które zajmuje się budowaniem robotów próbuje wziąć los w swoje ręce i zakłada pierwsze firmy.

Czy zadanie to jest łatwe? Na pewno tak jeśli dysponujemy odpowiednią wiedzą. Konstruowanie robotów wymaga licznych umiejętności związanych z elektroniką oraz programowaniem.

Często w takich typowo technicznych projektach brakuje jednak odpowiedniego planowania, marketingu oraz podejścia do klienta. Nauka na własnych błędach może być bolesna oraz droga... mało kto może sobie na to pozwolić.

Startup-AcademyWarszawa-1

Czym jest Startup Academy?

Stratup Academy to szkolenia prowadzone przez młodych trenerów, którzy mają olbrzymie doświadczenie w pracy ze start-up'ami. Podczas warsztatów omawiane są zagadnienia takie jak:

  1. Sposoby generowania nowych pomysłów biznesowych
  2. Źródła przychodów w biznesie
  3. Jak przetestować pomysł przy ograniczonych zasobach – metodologia Lean Startup
  4. Weryfikacja hipotez i założeń w kontekście rynku i produktu
  5. Finansowanie działalności biznesowej – inwestor, dotacje, 4F, kredyt

Czy warto?

Osobiście dopiero wybieram się na jedno z takich szkoleń. Wierzę, że warto opanować w praktyce wiedzę, która później pomoże w realizacji moich pomysłów.

Na zachętę opinie osób, które przeszły szkolenie:

Dlaczego o tym piszę?

Od początku istnienia w Startup Academy przeprowadzono już 17 szkoleń. Do tej pory wydarzenia te organizowane były głównie w Warszawie. Jednak już niedługo, dokładnie w sobotę 13 czerwca, odbędzie się pierwsza Trójmiejska edycja.

Trwają zapisy na Startup Academy. Szkolenie to jest płatne - koszt intensywnego, jednodniowego szkolenia to 247zł.

Czy szkolenie jest drogie?

Wszystko zależy od tego jakie macie plany. Jeśli chcecie wejść w świat biznesu i zamiast pracy na etacie uruchomić własną firmę, to moim zdaniem cena nie jest wygórowana. Warto pamiętać, że wersja dwudniowa (w Warszawie) kosztuje 397zł, więc najbliższe szkolenie (w Gdańsku) jest jedyną okazją do poznania całego materiału za stosunkowo niską cenę.

Na zachętę szczegółowy plan szkolenia (jedyna różnica jest taka, że wydarzenie w Gdańsku będzie skrócone do 10h):

baner-academy21

Publikację proponuję również potraktować jako możliwość rozmowy na temat Waszych planów. Kto z Was planuje wykorzystać posiadane umiejętności techniczne i pracować we własnej firmie?

firma, startup, szkolenia, warsztaty

Trwa ładowanie komentarzy...