KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Tańszy i mniejszy dron wyścigowy od RotorX

Tańszy i mniejszy dron wyścigowy od RotorX

Wyścigi quadrocopterów, to nowy, ekscytujący sport. Do tej pory, aby pilotować własnego drona, potrzeba było dużej ilości pieniędzy i sporej wiedzy z zakresu majsterkowania.

Firma RotorX stworzyła wyścigowego mikrodrona RX122 Atom V2, który ma zmienić tę sytuację.

Do jego zmontowania potrzeba 30 minut, ale można również kupić wersję gotową do lotu. Cena urządzenia nie jest wygórowana (w porównaniu z konkurencją). Wspierając zbiórkę na Indiegogo, cały zestaw można nabyć za 499 dolarów.

AtomV2-1

Do quadrocoptera dołączony jest m.in. kontroler z monitorem. Jeszcze w tym roku dostępna będzie również kamera o rozdzielczości 1080p (nagrywająca na kartę microSD).

Największą zaletą mikrodrona jest fakt, że waży on zaledwie ok. 142 g, czyli nie wymaga rejestracji według amerykańskich przepisów FAA. Szerokość konstrukcji, to 122 mm.

AtomV2-2

RX122 Atom V2 jest przystosowany zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla tych zaawansowanych. Urządzenie nie korzysta z Wi-Fi, ani GPS.

AtomV2-4

Wykonany z włókna węglowego i poliwęglanu dron jest bardzo wytrzymały i odporny na upadki. Dodatkowo, konstrukcja została zaprojektowana w sposób pozwalający na łatwą wymianę części.

Źródło: [1]

dron, indiegogo, quadrocopter

Trwa ładowanie komentarzy...