KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

OcPoc, nowy kontroler lotu dla dronów za 499$

OcPoc, nowy kontroler lotu dla dronów za 499$

Podniebne statki bezzałogowe są już bardzo popularne. Wiele osób kupuje gotowe rozwiązania, lecz nie brakuje również tych, którzy wolą skonstruować model samodzielnie.

Z myślą o majsterkowiczach, firma Aerotenna przygotowała gotowy kontroler lotu, który ułatwi zbudowanie własnej maszyny.

Projekt nazywa się OcPoc (Octagonal Pilot on Chip) i jest otwartą platformą sprzętowo-programową, odpowiedzialną za lot naszego drona. Obsługa programowa leży po stronie systemu Linux, a operacje obliczeniowe dokonywane są za pomocą SoC FPGA od Intela.

Drony to coraz bardziej rozwinięte urządzenia. Na pokładzie kontrolera nie mogło zabraknąć odbiornika GPS, barometru MS5611, czy oraz czujnika IMU MPU9250, pozwalającego na pomiar dziewięciu wielkości wpływających na stabilność lotu.

Ocpoc w obudowie

Ocpoc w obudowie.

Oprócz wydajnej jednostki obliczeniowej i szeregu czujników, producent wyposażył swój układ w 512 MB pamięci RAM, 512 MB pamięci flash oraz slot na kartę pamięci. Na pokładzie znajduje się również WiFi, Bluetooth oraz gniazdo Ethernet.

Ocpoc - architektura

Ocpoc - architektura.

Układ posiada 24 porty z obsługą PWM, interfejs kamery MIPI CSI 2 oraz szereg interfejsów komunikacyjnych takich jak: CAN, I2C, SPI, JTAG oraz USB-UART czy USB-OTG.

Widok płyty głównej

Widok płyty głównej.

Sam moduł waży 70 g, a jego wymiary, to 42x20 mm. Całość Zasilana jest napięciem 4,5V – 5,5V. Producent szacuje pobór prądu na 4W. Kontroler dostępny jest w przedsprzedaży za 499$.

Źródło: [1]

dron, fpga, quadrocopter

Trwa ładowanie komentarzy...