KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kraksa podczas wyścigu bezzałogowych pojazdów!

Kraksa podczas wyścigu bezzałogowych pojazdów!

Podczas zawodów Formuły E w Buenos Aires odbył się Roborace, w którym uczestniczyły dwa bezzałogowe samochody DevBot. To pierwsza bezpośrednia rywalizacja tych pojazdów na torze!

Jeden z nich nie ukończył wyścigu. Bolid uderzył w barierę podczas pokonywania ostrego zakrętu.

Prędkość pojazdów podczas zawodów była stosunkowo niewielka (w porównaniu z załogowymi wyścigami Formuły E) - dochodziła do 185 km/h. Autonomiczne samochody nie zderzyły się ze sobą. Co więcej pojazd, który ukończył wyścig, skutecznie wyminął psa, który wbiegł na tor.

Niespodziewana przeszkoda na torze.

Niespodziewana przeszkoda na torze.

Kraksa to nie porażka, tylko znak, że jest jeszcze dużo do zrobienia. Aby mieć pewność, że większość wyścigów nie zakończy się w ten sposób, potrzeba długiego okresu testowego. Ten wypadek to właśnie część tego procesu.

Obecnie samochody mają kabinę dla kierowcy, która pozostaje pusta. Ich ostateczna wersja nie będzie jej posiadać. Więcej na ich temat znaleźć można w osobnym wpisie: Superkomputery Nvidii w pojazdach Roborace!

Projekt ostatecznej wersji samochodu Roborace.

Projekt ostatecznej wersji samochodu Roborace.

W przyszłości w wyścigach Roborace ma uczestniczyć kilka drużyn. Pojazdy będą identyczne, różne będzie natomiast oprgoramowanie. Jazda będzie się odbywać w sposób autonomiczny, za wyjątkiem sporadycznego “podpowiadania” maszynie, by jechała szybciej/wolniej albo skorzystała z pit stopu. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędą się pierwsze takie zawody.

Źródła: [1][2]
Zdjęcia: [1], [2]

nvidia, pojazdy, roborace

Trwa ładowanie komentarzy...