KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Od łożysk po roboty – targi TAROPAK 2018

Od łożysk po roboty – targi TAROPAK 2018

Już w najbliższy poniedziałek, w Poznaniu ruszają targi Taropak 2018, które związane są głównie z branżą pakującą.

Na stoisku igus® będzie można zapoznać się z ponad 50 tysiącami produktów. Od łożysk po roboty typu delta.

Branża pakująca pełna jest automatycznych urządzeń i robotów pakujących. Warto więc zainteresować się targami Taropak nawet jeśli nie jesteście związani bezpośrednio z produkcją opakowań. Na stoiskach licznych firm znaleźć będzie można wiele rozwiązań, które zainteresują każdego inżyniera.

Jednym z tegorocznych wystawców jest firma igus®, która zaprezentuje ponad 50 tysięcy swoich produktów. W tym roku, po raz pierwszy, na stoisku firmy będą organizowane krótkie warsztaty pod hasłem „igus® w pigułce”, dzięki nim każdy zainteresowany będzie mógł poznać najciekawsze produkty. Od łożysk ślizgowych, które nie wymagają smarowania, przez napędy liniowe, komponenty do maszyn pakujących, aż po stosunkowo tanie roboty typu delta. Produkty będą prezentowane głównie pod kątem czterech działów tematycznych: inteligentne pakowanie, higieniczne projektowanie, redukcja kosztów, niskokosztowa automatyzacja.

Warsztaty będą się odbywać codziennie (godz. 11:00, 12:00, 14:00 oraz 16:00). Na stoisku igus® będzie też można obejrzeć maszynę pakującą firmy MECAD, w której zastosowano m.in. prowadnicę liniową, robolink, napędy: SHTS i ZLW, rolki i trybotaśmę.

Na Taropaku będzie można również zobaczyć pierwszy liniowy zestaw modułowy do budowy robotów typu delta. Składający się z 3 fabrycznie zmontowanych osi z paskiem zębatym drylin® ZLW wyposażonych w silniki krokowe NEMA oraz enkodery, podwójnych łożysk przegubowych igubal® oraz odpowiednich płyt przyłączeniowych. Lekka, wykonana z aluminium i tworzyw sztucznych, konstrukcja zapewnia prędkość podnoszenia wynoszącą nawet 60 podniesień na minutę.

Oczywiście powyższy robot przystosowany jest do zastosowań przemysłowych. Warto jednak pamiętać, że produkty igus® równie często znajdują zastosowanie w konstrukcjach budowanych amatorsko. Mowa tutaj m.in. o drukarkach 3D. Na pewno wszystkie osoby zainteresowane samodzielną budową różnych urządzeń znajdą coś dla siebie na Taropaku. Targi rozpoczynają się w poniedziałek (01.10.2018) i będą trwały do czwartku włącznie. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja oraz zakup biletu. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie targów Taropak 2018.

Obliczanie żywotności łożysk drukowanych w 3D
Obliczanie żywotności łożysk drukowanych w 3D

Wytwarzanie w technologii 3D bezsmarownych oraz bezobsługowych łożysk ślizgowych ze specjalnych, odpornych na ścieranie materiałów, pozwala na... Czytaj dalej »

Źródło: materiały prasowe.

druk 3d, igus, robotyka, targi, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...