Postępująca robotyzacja sprawia, że elektro-mechaniczne urządzenia nie są tylko domeną hal fabrycznych. Kto z Was nie chciałby mieć w domu małego i zwinnego humanoida?
Na Kickstarterze pojawiła się nowa kampania, która promuje robota PiMecha. Sercem tego urządzenia jest Raspberry Pi.
Każdy kto chciał kiedykolwiek zmierzyć się z budową własnego robota humanoidalnego z pewnością doszedł do wniosku, że jest to kosztowne i skomplikowane zadanie. Robot nie tylko wymaga wielu precyzyjnych części mechanicznych, ale potrzebuje również rozbudowanego sterownika.
Bywa, że początkujący zabierają się za gotowe roboty edukacyjne, które czasami są bardzo ciężkie w modyfikacji. Przez to nie spełniają później oczekiwań początkujących majsterkowiczów. PiMecha ma być rozwiązaniem tego problemu.
Twórcy robota PiMecha za sprawą popularnego minikomputera Raspberry Pi chcą dać możliwość startu z robotyką każdemu początkującemu.
PiMecha jest dwunożnym, w pełni konfigurowalny (zarówno po stronie sprzętu jak i oprogramowania) robotem humanoidalnym. Robota napędza 17 cyfrowych serwomechanizmów, dzięki czemu jego wszystkie ruchy są płynne i precyzyjne.
Sterowanie robota jest możliwe z poziomu programu udostępnianego przez producenta. GUI może i wygląda niezbyt profesjonalnie, lecz daje dostęp do tego co niezbędne. Jeżeli jednak nie spełnia ono oczekiwań użytkownika, to zawsze można jeszcze napisać własną aplikację w Pythonie lub C.
Kampania niedawno wystartowała, do jej zakończenia pozostało jeszcze 38 dni. Do tej pory autorzy zebrali około 17% kwoty potrzebnej do pozytywnego zakończenia kampanii. Więcej informacji znaleźć można na stronie kampanii projektu PiMecha.
Jak przygotować najlepszą kawę? Odpowiedź nie jest oczywista. Każdy ma w tej kwestii swoje upodobania oraz własną technikę parzenia kawy.... Czytaj dalej »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...