KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

PiMecha – zbuduj swojego humanoida z Raspberry Pi

PiMecha – zbuduj swojego humanoida z Raspberry Pi

Postępująca robotyzacja sprawia, że elektro-mechaniczne urządzenia nie są tylko domeną hal fabrycznych. Kto z Was nie chciałby mieć w domu małego i zwinnego humanoida?

Na Kickstarterze pojawiła się nowa kampania, która promuje robota PiMecha. Sercem tego urządzenia jest Raspberry Pi.

Każdy kto chciał kiedykolwiek zmierzyć się z budową własnego robota humanoidalnego z pewnością doszedł do wniosku, że jest to kosztowne i skomplikowane zadanie. Robot nie tylko wymaga wielu precyzyjnych części mechanicznych, ale potrzebuje również rozbudowanego sterownika.

Bywa, że początkujący zabierają się za gotowe roboty edukacyjne, które czasami są bardzo ciężkie w modyfikacji. Przez to nie spełniają później oczekiwań początkujących majsterkowiczów. PiMecha ma być rozwiązaniem tego problemu.

Twórcy robota PiMecha za sprawą popularnego minikomputera Raspberry Pi chcą dać możliwość startu z robotyką każdemu początkującemu.

PiMecha jest dwunożnym, w pełni konfigurowalny (zarówno po stronie sprzętu jak i oprogramowania) robotem humanoidalnym. Robota napędza 17 cyfrowych serwomechanizmów, dzięki czemu jego wszystkie ruchy są płynne i precyzyjne.

Sterowanie robota jest możliwe z poziomu programu udostępnianego przez producenta. GUI może i wygląda niezbyt profesjonalnie, lecz daje dostęp do tego co niezbędne. Jeżeli jednak nie spełnia ono oczekiwań użytkownika, to zawsze można jeszcze napisać własną aplikację w Pythonie lub C.

Kampania niedawno wystartowała, do jej zakończenia pozostało jeszcze 38 dni. Do tej pory autorzy zebrali około 17% kwoty potrzebnej do pozytywnego zakończenia kampanii. Więcej informacji znaleźć można na stronie kampanii projektu PiMecha.

Zbuduj ekspres do kawy na bazie Raspberry Pi!
Zbuduj ekspres do kawy na bazie Raspberry Pi!

Jak przygotować najlepszą kawę? Odpowiedź nie jest oczywista. Każdy ma w tej kwestii swoje upodobania oraz własną technikę parzenia kawy.... Czytaj dalej »

humanoid, kickstarter, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...