KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Podsumowanie tygodnia o robotyce – #1

Podsumowanie tygodnia o robotyce –  #1

Za nami pierwszy tydzień z nowym blogiem Forbota. Od teraz oprócz artykułów publikował będę również podsumowania tygodnia. Mam nadzieję, że dzięki temu pomimo wakacji nikomu nic ważnego nie umknie.

Do pierwszego wpisu tego typu zapraszam już dziś! Zebrałem w nim najciekawsze wydarzenia i publikacje z ostatnich 7 dni.

Sprawy techniczne

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia było uruchomienia bloga. Obyło się bez większych problemów. Do tej pory nie zgłoszono żadnych poważnych błędów. Przy okazji kieruję szczególne podziękowania dla użytkownika Damos, który już pierwszego dnia zgłosił najwięcej drobnych błędów!

Od uruchomienia bloga wprowadziłem już kilka poprawek, głównie dla użytkowników Internet Explorera. Jednak najważniejsza ze wszystkich aktualizacji, to możliwość komentowania artykułów bezpośrednio na blogu - zachęcam do testów.

Nowe publikacje

W minionym tygodniu zdecydowanie najpopularniejszym nowo opublikowanym artykułem była pierwsza część kursu komunikacji bezprzewodowej z wykorzystaniem modułów RFM12B. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji przeczytać tego poradnika, to szczerze polecam!

IMGP5081

Dla osób zainteresowanych Xmegami przygotowaliśmy recenzje jednej z najpopularniejszych książek na ten temat, której autorem jest Tomasz Francuz - "AVR. Układy peryferyjne".

Specjalnie dla osób początkujących opublikowany został artykuł o wykorzystaniu prostych microswitchy i krańcówek w roli czujników. Kto z nas nie używał kiedyś takiego „sensora”? Tekst ten zapoczątkował serie niepowiązanych ze sobą artykułów przeznaczonych dla naprawdę początkujących, którzy nie mieli jeszcze styczność z podstawami elektroniki.

S1000 z zamontowanym systemem Dropsafe

S1000 z zamontowanym systemem Dropsafe

Z kolei wiadomości ze świata robotyki przyniosły nam informacje o nowym systemie zabezpieczenia quadrocopterów przed awariami oraz o tym, że microcoptery latają prawie tak dobrze jak kolibry.

Miej wpływ na nowego Forbota!

Staram się regularnie rozwijać serwis. Jednak to informacje uzyskiwane od Was pozwalają mi dążyć w odpowiednim kierunku i zajmować się najciekawszymi tematami.

Jeśli znajdziecie dosłownie 2 minuty, wypełnijcie ankietę składającą się z 9 pytań testowych.

Rabaty tygdonia

Cały czas możecie skorzystać z trzech rabatów dostępnych tylko dla czytelników Forbota:

  1. 40% na ebook - "AVR. Układy peryferyjne", kod: 240C87-D10873-E
  2. 20% na druk - "AVR. Układy peryferyjne", kod: 84461F-4072F3
  3. 20% na dowolne wideo poradniki StefyKursów, kod: forbot

Co w kolejnym tygodniu?

W ciągu najbliższych 7 dni zajmiemy się wstępem do filtru Kalmana, czyli filtrem alpha-beta. Początkujący z kolei znajdą dla siebie kolejny artykuł. Tym razem będzie on dotyczył najważniejszych podstaw czytania schematów..

Miłego weekendu!

podsumowanie, quadrcocopter, RFM12B, xmega

Trwa ładowanie komentarzy...