KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Połączenie quadrocoptera i druku 3D, które uratuje życie

Połączenie quadrocoptera i druku 3D, które uratuje życie

Coraz częściej pojawiają się firmy, które chciałyby wykorzystać quadrocoptery do czegoś innego, niż kręcenie filmów, czy loty FPV.

Ryptide, to najnowszy przykład połączenia druku 3D oraz quadrocopeterów, który niedługo może uratować komuś życie.

Na Kickstarterze uruchomiono właśnie nowy, prosty projekt (Arduino i 2 serwa...). Jego autorzy postanowili wykorzystać popularne pojazdy latające do udzielania pomocy topielcom.

Idea jest prosta, wystarczy wydrukować specjalny stelaż, do którego przyczepimy koło ratunkowe. W razie nagłej potrzeby operator może nadlecieć nad potrzebującą osobę i zrzucić jej koło.

quadrocopter

Do ratowania życia możemy wykorzystać nawet DJI Phantoma, o którym pisałem już wcześniej. Zastanawiam się tylko jaka będzie skuteczność takiego rozwiązania. Po pierwsze, latanie małym pojazdem nad dużymi akwenami nie jest zbyt łatwe. Chociażby ze względu na silny wiatr.

Po drugie należy się zastanowić, czy zrzucając koło ratunkowe mamy szansę trafić w topielca? Tym bardziej, że montując opisywany mechanizm musimy zrezygnować z FPV.

Porażająca prostota konstrukcji.

Porażająca prostota konstrukcji.

Do mnie, dużo bardziej przemawia starszy projekt. Jego autorzy chcieli wykorzystać drony do dostarczania defibrylatorów. Całość miała działać jak poniżej:

Proponowane rozwiązania na pewno poruszają bardzo ważny temat. Jednak, czy są skuteczne? Oceńcie sami w komentarzach!

Źródło: 3ders.org

dron, pomoc, quadrocopter, ratunek

Trwa ładowanie komentarzy...