KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Stwórz robota dla Amazona lub Airbusa

Stwórz robota dla Amazona lub Airbusa

W 2016 roku Amazon i Airbus przeprowadzają konkursy, w których udział może wziąć każdy twórca robotów.

Jeśli twój robot wykona zadanie wystarczająco dobrze, masz szansę nie tylko na wysoką nagrodę pieniężną, ale także na uznanie ze strony tych gigantów biznesu.

Amazon Picking Challenge

Konkurs Amazon Picking Challenge odbędzie się w czerwcu na RoboCup w Lipsku (Niemcy). Przed uczestnikami stoi podwójne zadanie. Najpierw robot musi przenieść część produktów z półek do skrzynki. Druga część wyzwania, to wyjęcie przedmiotów ze skrzynki i ustawienie ich na półkach pomiędzy innymi przedmiotami.

Amazon_Picking_Challenge

Rozpoznawanie obiektów, planowanie zadań i wykrywanie błędów są oczywiście niezbędne. O zwycięstwie decyduje liczba prawidłowo przeniesionych przedmiotów w wyznaczonym czasie. Najlepsze drużyny mają szansę na wygranie nawet 80 tysięcy dolarów. Istnieje możliwość otrzymania grantu na podróż do Niemiec.

Airbus Shopfloor Challenge

Budowanie samolotów wiąże się m.in. z wierceniem ogromnej ilości otworów. Większość tej pracy jest nadal wykonywana przez ludzi. Dostępne roboty, które potrafią wykonać to zadanie, są zdecydowanie za ciężkie, niezbyt bezpieczne i generują silne drgania. Konkurs Airbus Shopfloor Challenge odbędzie się w maju na ICRA 2016 w Sztokholmie.

airbuspanel

Zadanie polega na stworzeniu robotów ważących mniej niż 100 kg, które potrafią dokładnie wywiercić kilkaset otworów w aluminium w czasie poniżej 60 minut. Urządzenia muszą być całkowicie autonomiczne i oparte na open source.

Nagroda to nawet 20 tysięcy euro. Kryteria to liczba wywierconych otworów oraz ich jakość i dokładność. Jeśli prześlesz interesujący materiał video do połowy marca, Twoja podróż do Szwecji może zostać w całości sfinansowana przez organizatorów.

Źródło: [1]

Airbus, amazon, konkursy, roboty

Trwa ładowanie komentarzy...