KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robotyka przemysłowa – najciekawsze wiadomości

Robotyka przemysłowa – najciekawsze wiadomości

Jak działa robot? – na to podstawowe pytanie w bardzo ciekawy sposób udzielili odpowiedzi specjaliści z firmy Mitsubishi Electric.

Do lektury zapraszam wszystkich, których nurtują pytania o budowę robota, o mnogość funkcji oraz o meandry programowania.

Tekst porusza także temat: pracownik vs. robot – dlaczego człowiek zawsze będzie lepszy od robota, po czymś można rozpoznać dobrego robota i do czego można go wykorzystać?

Czytaj więcej >>

Uwadze czytelników Forbot.pl polecamy również wywiad z Manfredem Sternem – prezesem oraz dyrektorem operacyjnym europejskiego oddziału YASKAWA Europe GmbH, który w rozmowie przeprowadzonej dla niemieckiego "Börsen-Zeitung" opowiadał m.in. o swoim ulubionym robocie, o udziale firmy YASKAWA w globalnym rynku oraz o roli Chin w produkcji robotów przemysłowych.

Manfredem Sternem

Manfredem Sternem

Czytaj więcej >>

Wszyscy zainteresowani robotyką przemysłową z pewnością zwrócą również uwagę na Warsztaty Spawalnicze ABB i Air Products, które odbędą się w dniach 26-28 listopada 2014 roku na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Warsztaty spawalnicze ABB

Spotkanie poświęcone jest tematowi robotyzacji procesów spawania i będzie podzielone na dwie części – teoretyczną oraz warsztatową. Część teoretyczna obejmie wystąpienia eksperckie. W ramach części praktycznej goście będą mieli okazję zobaczyć pokazy spawania oraz szlifowania połączeń spawanych na robotach z wykorzystaniem omawianego wcześniej sprzętu.

Czytaj więcej >>

 KUKA w aplikacji spawania

W tym tygodniu polecamy lekturę opisu aplikacji, w której roboty KR16 KUKA spawają komponenty pojazdów w AL-KO.

Czytaj więcej >>

Autor podsumowania: Robotyka.com

abb, przemysł, robotyka, spawanie

Trwa ładowanie komentarzy...