Stacja, która zainteresowała internautów, oferuje precyzyjną kontrolę temperatury, pozwalając na jej ustawienie w zakresie od 150°C do 450°C (z deklarowaną dokładnością do 1°C). Dzięki temu świetnie sprawdzi się zarówno do drobnej elektroniki, jak i bardziej wymagających projektów. Co więcej, nie trzeba długo czekać na rozpoczęcie pracy – stacja osiąga 350°C w zaledwie 2 sekundy.
Zasilanie z akumulatorów oraz opcjonalny wyciąg oparów to jedno z przykładowych akcesoriów
Jedną z kluczowych cech nowego urządzenia jest jego bezprzewodowość. Stacja TBK-211 jest zasilana trzema akumulatorami 18650 o pojemności 3000 mAh każdy, co pozwala na około godzinę ciągłej pracy, w zależności od intensywności użytkowania. Stację można ładować przez USB-C (20 V / 2 A), a pełne naładowanie baterii zajmuje około trzech godzin.
Wartym uwagi dodatkiem jest wbudowana automatyczna szczotka czyszcząca, która wykorzystuje miękkie włosie miedziane do usuwania resztek i zanieczyszczeń z końcówki grotu. Obsługa urządzenia jest ułatwiona dzięki czytelnemu wyświetlaczowi OLED o przekątnej 1,3”, który pokazuje aktualną temperaturę, stan baterii i tryb pracy.
Automatyczne czyszczenie grotu
Opcja ładowanie z USB-C
Stacja posiada również funkcję automatycznego uśpienia, którą można dostosować w zakresie od 10 do 600 sekund bezczynności. Dzięki temu oszczędza energię i przedłuża żywotność akumulatorów. Dodatkowo funkcja blokady temperatury zapobiega przypadkowym zmianom ustawień.
TBK-211 to ciekawa opcja dla tych, którzy potrzebują mobilnej i wygodnej stacji lutowniczej. Sprawdzi się w rękach elektroników, majsterkowiczów, jak i profesjonalistów, którzy cenią sobie swobodę. Aby kupić opisywane urządzenie, wystarczy wesprzeć trwającą kampanię kwotą co najmniej 169$. Więcej szczegółów znaleźć można na Kickstarterze, gdzie zbiórka potrwa do 2 kwietnia 2025 roku. Do tej pory już 125 osób wpłaciło łącznie ponad 100 tys. złotych.
Czy wpis był pomocny? Oceń go:
Średnia ocena 5 / 5. Głosów łącznie: 5
Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!
Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!
Jak szybko płynie prąd elektryczny? To pytanie, które często stawiają początkujący. Jest tu jednak duży problem – ciężko odpowiedzieć... Czytaj dalej »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...