KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Cheetah od MIT biega na wolności

Cheetah od MIT biega na wolności

Kojarzycie piosenkę „Who let the dogs out?”. Teraz przydałaby się inna, z pytaniem, kto wypuścił mechanicznego geparda, ponieważ Cheetah stworzony na MIT biega już po kampusie!

Siedzicie na nudnym wykładzie, a tu za oknem przebiega Wam jeden z najszybszych robotów czworonożnych na świecie.

Chciałbyś zbudować robota? Sprawdź polecaną książkę: Budowa robotów dla początkujących!

Wychodzicie na zewnątrz, żeby popatrzeć na to cudo i coś Wam cały czas nie pasuje. Co takiego? Cisza. Pamiętacie zapewne, że AlphaDog był dość głośny. Ekipie z MIT udało się wyciszyć ich robota. Jest napędzany silnikiem elektrycznym, który zasilany jest z akumulatorów. Poradzili sobie nawet z problemem przegrzewania silnika podczas skoków. Pytanie, które pozostaje na razie bez odpowiedzi, to jak długo Cheetah będzie działał na jednym ładowaniu?

Cichy i zwinny przemierza kampus MIT

Robot radzi sobie również z przeszkodami. Potrafi przeskoczyć obiekt o wysokości 33 cm. To dość niezwykłe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że konstrukcja waży 31 kg i ma 0,7 m długości. Jak można zauważyć na filmiku, naukowcy naprawdę dobrze przypatrzyli się zwierzętom i pracy ich mięśni.

MIT-Cheetah-05

Cały czas trwają prace nad przyspieszeniem robota. Celem naukowców jest dogonienie geparda w jego naturalnym środowisku.

Jak sądzicie, kto szybciej osiągnie pożądane parametry: Cheetah czy AlphaDog?

Źródła: MIT,Engadget, IEEE

alphadog, cheetah, gepard, MIT

Trwa ładowanie komentarzy...