KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

The MagPi #78: Gry zręcznościowe i nauka Javy na RPi

The MagPi #78: Gry zręcznościowe i nauka Javy na RPi

Dostępny jest już najnowszy numer oficjalnego, darmowego magazynu o Raspberry Pi. Tematem przewodnim MagPi jest wszystko to, co związane z grami zręcznościowymi i malinką.

Oprócz tego, jak zawsze, w obszernym wydaniu znaleźć można wiele inspirujących projektów oraz informacji o dodatkowych modułach dla RPi.

Czym jest The MagPi?

MagPi to oficjalny miesięcznik fundacji Raspberry Pi. W każdym numerze znaleźć można sporą dawkę poradników oraz inspirujących projektów bazujących na popularnej malince. Magazyn ten powinien być obowiązkową lekturą każdego fana RPi. Zajrzenie do tej gazety szczególnie polecamy wszystkim czytelnikom naszych kursów Raspberry Pi - znajdziecie tam wiele ciekawych materiałów dodatkowych.

MagPi #78: Gry zręcznościowe

Tematem przewodnim numeru jest programowanie, granie, a nawet budowanie (znanych ze świetlic, barów i salonów gier) urządzeń typu "pinball". Tematyka szczególnie ciekawa dla początkujących programistów, którzy mogą połączyć w ten sposób rozrywkę ze zdobywaniem nowych umiejętności.

Najnowszy numer The MagPi

Najnowszy numer The MagPi

W magazynie zamieszczono także szczegółowy opis, w jaki sposób można zamienić swoje Raspberry Pi w urządzenie do streamowania gier z PC (wszystko za sprawą oprogramowania Steam Link).

Robo-asystent z głosem Siri

W dziale projektów znajdziecie pomysł na ciekawego robota, który oprócz śledzenia Waszej twarzy, będzie w stanie odpowiedzieć Wam na niemal dowolne pytanie zadane po angielsku. Efekt uzyskano m.in. dzięki oprogramowaniu SiriControl oraz bibliotekom OpenCV. Jeśli Alexa i inni komputerowi asystenci są dla Was "zbyt mało ludzcy", to projekt tego typu może się okazać świetną zabawą, a efekt końcowy będzie całkiem przydatnym gadżetem.

R3-14 to robotyczna wersja asystenta głosowego

R3-14 to robotyczna wersja asystenta głosowego

Premiera Compute Module 3+

W czasopiśmie takim, jak MagPi, nie mogło zabraknąć wzmianki o nowym module Raspberry Pi. Jest to przydatne rozwiązanie inżynierskie w sytuacji, gdy myślicie o lepszej integracji malinki z tworzonym przez Was urządzeniem.

Nowości w modułach CM3+

Nowości w modułach CM3+

Więcej informacji na temat nowej wersji malinki znaleźć można również w artykule, który pojawił się na Forbocie w dniu premiery tej płytki:

Raspberry Pi CM3+ (4 wersje pamięci eMMC) – PREMIERA
Raspberry Pi CM3+ (4 wersje pamięci eMMC) – PREMIERA

Końcówka roku obfitowała w premiery fundacji Raspberry Pi. Najpierw zaprezentowano nowego HATa do DVB TV, a później odświeżony model A.…... Czytaj dalej »

Mysz komputerowa, która jest całym komputerem

Ciekawy, ale dość mało praktyczny projekt, który pokazuje jednak, że dla chcącego nic trudnego. Autor stworzył myszkę komputerową, która posiada jednostkę centralną, wbudowany monitor i klawiaturę. "Monitor" ma co prawda tylko 1,5 cala, a żeby cokolwiek zobaczyć, należy przestać ruszać kursorem, ale chyba sami przyznacie, że projekt brzmi ciekawie i dość inspirująco?

Projekt myszy-komputera ze zintegrowanym wyświetlaczem i klawiaturą

Projekt myszy-komputera ze zintegrowanym wyświetlaczem i klawiaturą

Działanie tego urządzenia można zobaczyć na poniższej prezentacji:

Zbuduj własny stół do pinballa

Ten projekt jest bardzo obszernie opisany i bogato ilustrowany. Jeśli na wspomnienie flipperów i innych tego typu automatów kręci się Wam w oku łezka, to koniecznie zajrzyjcie na stronę 30 aktualnego numeru MagPi.

Budowa stołu do pinballa - krok po kroku

Budowa stołu do pinballa - krok po kroku

Urządzenie tego typu może być bardzo ciekawym projektem, podczas budowy którego zmierzycie się z podstawami mechaniki, elektroniki i programowania.


Oprócz przykładowych projektów, w czasopiśmie nie zabrakło stałych rubryk, z których dowiecie się m.in. od czego zacząć z nauką Javy na Raspberry Pi, jakie gadżety zostały uznane przez redakcję za najlepsze oraz jak sprawuje się moduł HiFiBerry, który ma poprawić jakość audio w Raspberry Pi.

The MagPi: Gdzie kupić? Skąd pobrać?

Więcej informacji na temat nowego numeru znaleźć można na oficjalnej stronie magazynu. Odsyłam tam szczególnie osoby zainteresowane zakupem wersji papierowej. Pełna wersja elektroniczna jest do pobrania (całkowicie legalnie) z tego miejsca:

Zainteresował Was inny ciekawy artykuł z tego numeru MagPi? Podzielcie się nim z innymi - dajcie znać w komentarzach co jeszcze warto przeczytać!

magpi, projekty, Python, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...