KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #28

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #28

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już wszystkie najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów oryginalnych stacji pogodowych oraz innych przydatnych gadżetów.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym darmowym kursem elektroniki:

Darmowy kurs elektroniki »

WiFiGeiger

WiFiGeiger

Jednym z pierwszych poważniejszych projektów jakie zrealizowałem był EtherGeiger - sieciowy detektor promieniowania jonizującego. Odkąd na rynku pojawiły się moduły ESP8266, obiecywałem sobie, że zrobię w końcu bezprzewodową wersję tego urządzenia... Czytaj dalej »


Pogodynko-zegarko-kalendarz

Pogodynko-zegarko-kalendarz

No i trafiło mnie... miałem taki zgrabny zegarko-kalendarz w kuchni i postanowiłem że czas na nowy, szczególnie że zmienił się dostawca prognozy pogody. Poprzednia wersja miała kilka mankamentów. Przede wszystkim upchanie wszystkiego na jednym ekraniku 320x240 to był... Czytaj dalej »


Wagoworkownica do ziemniaków

Wagoworkownica do ziemniaków

Przychodzę do was z kolejnym projektem. Wersja powiedzmy już 1.0,  nie udało mi się osiągnąc wszystkiego co chciałem, lecz przynajmniej całość działa w swoim postawowym założeniu. Projektem tym jest wagoworkownica która będzie mi służyła do odważania ziemniaków podczas... Czytaj dalej »


Robot do nalewania drinków

Robot do nalewania drinków

Postanowiłem, że robot będzie nalewał trzy różne substancje (jak na domowego barmana w zupełności wystarczy). Wykorzystałem w tym celu pompki membranowe, które są stosunkowo tanie, jednak warto użyć zaworów zwrotnych przy każdym z węży ponieważ na postoju nie są... Czytaj dalej »


Pochłaniacz oparów lutowniczych

Pochłaniacz oparów lutowniczych

Zapach cyny o poranku? A co jeśli unosi się on przez cały dzień? Ostatnim czasem zdarza mi się coraz więcej lutować w domowym zaciszu więc postanowiłem zrobić coś, żeby zminimalizować skutki uboczne w postaci oparów i zapachów. Przejrzałem w intrenecie jak wyglądają gotowe pochłaniacze oparów lutowniczych oraz te robione... Czytaj dalej »


E-papierowa stacja informacyjna

E-papierowa stacja informacyjna

Zainteresowany technologią e-papierową i w oczekiwaniu na większy wyświetlacz, postanowiłem zbudować sobie małą stację informacyjną na biurko. Idea polegała na tym, by kolekcjonować przy pomocy Raspberry Pi dane z Internetu i wyświetlać je na e-papierze. W tym celu kupiłem sobie niewielki wyświetlacz dwukolorowy, będący hatem dla Raspberry... Czytaj dalej »


Przypominacz o końcu wietrzenia na okno

Przypominacz o końcu wietrzenia na okno

Cześć, przedstawiam projekt inspirowany życiem. Często wietrzymy w domu i nikt nie pamięta żeby zamknąć okno balkonowe. Akurat w ciągu dnia siedzę pod balkonem i zawsze mi zimno. Na zmianę nawyków nie liczę. Wpadłem za to na pomysł żeby zrobić z tego co mam pod ręką małe urządzenie na okno, które będzie przypominać... Czytaj dalej »


Elektroniczna choinka

Elektroniczna choinka

Z racji tego że są Święta postanowiłem stworzyć elektroniczną choinkę. Nie jest to projekt lecz ozdoba która jak dla mnie wyszła bardzo fajnie. Zacząłem od zaprojektowania układu w programie EasyEDA, następnie w polu do tworzenie ścieżek narysowałem kształt choinki i według tego obramowania... Czytaj dalej »


E-papierowa prognoza pogody

E-papierowa prognoza pogody

Zainspirowany projektem TPInk, postanowiłem zbudować własną prognozę pogody bazowaną na Raspberry Pi oraz wyświetlaczu e-papierowym. Przyjąłem kilka założeń. Pierwszym z nich było zachowanie przynajmniej podstawowych zasad estetyki - zależało mi bowiem na tym, by zbudowane przeze mnie urządzenie było aktywnie użytkowane... Czytaj dalej »


Regulowany zasilacz warsztatowy 24V/ 8A

Regulowany zasilacz warsztatowy 24V/ 8A

Chciałbym Wam zademonstrować, jak niewielkim kosztem można zbudować wydajny zasilacz warsztatowy. Prezentowany zasilacz został oparty o gotowe moduły dostępne na AliExpres. Celem zasilacza nie jest dostarczanie zasilania, do układów wymagających stabilnego źródła zasilania, a jedynie zasilanie urządzeń prototypowych oraz elektronarzędzi... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #26
Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #26

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście wszystkie oryginalne DIY?... Czytaj dalej »

forbot, forbotdiy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...