KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Toio, czyli nowa robotyczna zabawka od inżynierów z Sony

Toio, czyli nowa robotyczna zabawka od inżynierów z Sony

Grono robotycznych zabawek Sony, do których należą już konstrukcje Aibo i Rolly, rozszerzono o nową platforma Toio.

Zestaw składa się z małych kostek na kółkach. Te nieskomplikowane, ale ciekawe i urocze roboty mają potencjał, aby przyciągnąć uwagę dzieci na dłuższy czas.

Urządzenia komunikują się przez Bluetooth z konsolą przypominającą te do gier. Posiada ona wyświetlacz LCD, głośnik i miejsce na kartridż determinujący zachowanie robota. Są do niej podłączone też 2 obręcze z czujnikami ruchu, służące do sterowania.

Wymiary kostek to 32x32x19,2 mm. Oprócz kółek posiadają proste czujniki, a także mocowania kompatybilne z klockami Lego. Akumulator litowo-jonowy pozwala na jazdę przez 2 godziny. Roboty ładowane są bezpośrednio z konsoli.

Zabawki stają się szczególnie interesujące po przyczepieniu do nich papieru i innych materiałów papierniczych. Dzięki czemu dzieci mogą wykazać się kreatywnością!

W skład zestawu wchodzi mata pokryta wzorem optycznym, służąca do lokalizacji. Jeżdżąc po niej, roboty w każdej chwili znają swoje położenie dzięki kamerze skierowanej w dół. Oznacza to, że poza matą maleje ilość możliwych do wykonania synchronicznych sztuczek. Zabawa pozostaje jednak możliwa – wystarczy użyć specjalnych kart układanych na podłożu.

Toio nie jest oficjalnym produktem Sony, chociaż stoją za nim inżynierowie i projektanci z tej firmy. Zabawki są w przedsprzedaży na należącej do Sony platformie crowdfundingowej First Flight. Ich cena to ok. 275 dolarów za zestaw, a do kupujących mają dotrzeć w grudniu.

Aby uzyskać nowe zachowania, prawdopodobnie będzie trzeba nabyć nowe kartridże, tak jak w przypadku konsol do gier. Popularne wśród dzieci języki programowania graficznego mogą się tu nie przydać, bo nie wiadomo, czy Toio okaże się programowalne.

Źródło: [1]

dzieci, nauka, roboty, Sony, zabawka

Trwa ładowanie komentarzy...